Akademik z fakulty ekonoma Ševčíka šéfa hájí: Kdybych měl majáček, tak ho použiju taky

06.04.2014 7:45

Za to, že děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické Miroslav Ševčík v zácpě na dálnici D5 neoprávněně použil modrý maják a v rozporu s dopravními předpisy jel pruhem vyhrazeným pro sanitky, mu nehrozí v zaměstnání žádné sankce. Informuje o tom server Týden.cz s tím, že Ševčíkův incident přitom vyšetřuje policie.

Akademik z fakulty ekonoma Ševčíka šéfa hájí: Kdybych měl majáček, tak ho použiju taky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonom Miroslav Ševčík

„Valná většina senátorů se vyjádřila v tom smyslu, že by v daném případě konali stejně, kdyby měli v autě příbuznou, která je v nebezpečí života, a měli k dispozici tento prostředek. On vlastně jen trošku jel po pruhu vyhrazeném pro záchranáře. Šlo o nějakých tři sta metrů, než sjel z dálnice," hájí děkana předseda akademického senátu Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické Ján Pavlík.

Problém je ovšem také v tom, že svědek, který Ševčíkův prohřešek zdokumentoval, tvrdí, že si nikoho nemocného v autě nevšimnul a že žena, která byla v autě, nedlouho před kontroverzním děkanovým odjezdem dané auto řídila.

Média již dříve uvedla, že i kdyby měl Ševčík pravdu a v autě měl nemocnou osobu, ani to jej k použití modrého majáčku neopravňovalo. Za jeho neoprávněné použití mu hrozí pokuta až do výše 2500 Kč, za jízdu v protisměru může dostat až sedm trestných bodů a další sankci až do výše deseti tisíc korun.

V sobotních Lidových novinách poukázali na to, že Ševčík vedení Národohosdpodářské fakulty drží pevně v rukou a akademický senát jej bezvýhradně podporuje. Deník také upozornil, že děkan, který je považován za vášnivého zastánce Václava Klause, má mnohem podstatnější problémy.

Na působení Ševčíka na Národohospodářské fakultě si dlouhodobě stěžují jak vyučující, tak studenti. „V roce 2012 vedly různé spory dokonce k tomu, že fakultu opustila řada vyučujících a studenti pořádali protesty proti příliš autoritativnímu vystupování děkana. Na tuto kritiku zareagoval Ševčík tím, že se obrátil na právníky a nechal si sepsat předžalobní výzvu k omluvě, kterou obdrželi právě jeho kritici. Zatím ale nedošlo ani na omluvy, ani na podání žalob,“ uvedl list.

Nejzávažnějším aktuálním problémem děkana Ševčíka jsou ale finanční toky v Liberálním institutu, kde působí. Kvůli tomu skončí dokonce před soudem. „Existuje podezření, že z něj mizely peníze, což měla ukázat kontrola účetnictví z let 2008-2012. S finančními prostředky v řádu sta tisíců korun mohlo být nakládáno neoprávněně a Ševčík za tyto transakce nese odpovědnost. Verdikt v této věci ale vynese až soud, jenž začne již 11. dubna,“ podotkl list.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

22:02 Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

Jako již každý čtvrtek, ani dnes nebyli díváci TV Barrandov ochuzeni o názory prezidenta Miloše Zema…