Aktivista Peszynski popsal rozdíl mezi Zemanem a Babišem. Nahlédněte

12. 10. 2018 12:58

Aktivista Tomasz Peszynskiprozradil, jaký rozdíl je mezi prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem (ANO). Zatímco prvnímu jsou demonstranti v ulicích spíše pro smích a nic si z nich nedělá, pro Babiše je prý důležité, aby na veřejnosti působil pozitivně. O to důležitější proto podle Peszynského je v protestech neustávat a dávat tak Babišovi najevo, že opravdu není všemi milován.

Aktivista Peszynski popsal rozdíl mezi Zemanem a Babišem. Nahlédněte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivista Tomasz Peszynski, odpůrce demonstrace 3. tábor lidu

Kdyby existovala pražská Kavárna, což je nálepka prezidenta Zemana pro tu část společnosti, která se na svět dívá jinak než on, Peszynski by byl jejím typickým představitelem. Hlásí se k myšlenkám Václava Havla, klíčového zahraničního spojence nevidí v Rusku nebo v Číně, ale v USA. Rusko vnímá spíše jako oponenta, před kterým je třeba mít se na pozoru.

Zdá se mu, že dnešní opoziční strany jsou hodně pasivní a svou úlohu coby aktivisty vidí v tom tyto strany znovu „nakopnout“, nastartovat k činnosti. Aktivisté podle něj strany zakládat nemají, od toho tu prý jsou ony vzdělané elity, o kterých Miloš Zeman také mluvívá.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Rozdíl mezi Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem vidí v tom, že zatímco Miloš Zeman si z demonstrací proti své osobě nic nedělá a z protestujících si tropívá žerty, Andreji Babišovi záleží na tom, aby byl veřejností vnímán co nejpozitivněji. Demonstranti mu tento pozitivní obraz kazí. Proto se v protestech musí pokračovat.

„Proto se s tím nesmí přestat,“ řekl Peszynski při debatě o aktivismu v rámci Fora 2000. Účastníci se shodli na tom, že demokracie nestojí jen na tom, že lidé chodí jednou za čtyři roky k volbám. Pro demokracii je lepší, když jsou lidé aktivní. Vyjádřžení Peszynského přinesl server iDNES.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

21:04 Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

Zpěvák a politik Michael Kocáb, o němž bylo v posledních dnech často slyšet především v souvislosti …