Aktivista varuje Zemana: Listopad ještě neskončil. Použijeme všechny demokratické prostředky, aby abdikoval

15.05.2015 8:39

Prezidente, odejděte vyzývá českou hlavu státu petice s více než jedenácti tisíci podpisy, kterou se bude koncem měsíce zabývat Senát. „Pokud se Miloš Zeman domnívá, že si po svém zvolení občany bude ve svěřeném úřadu dělat, co chce, využijeme všechny demokratické prostředky, aby byl úřadu prezidenta zbaven, nebo abychom jej občanským vzdorem přesvědčili, že by měl sám na svou funkci abdikovat,“ řekl ParlamentnímListům.cz aktivista Petr Suda z Občanského liberálního hnutí, jehož snahou je podpořit iniciátory výzvy senátorům, aby se zabývali podezřením na akt velezrady prezidenta Miloše Zemana. Hlavním představitelem iniciativy Prezidente, odejděte i stejnojmenné petice je Michal Majzner.

Aktivista varuje Zemana: Listopad ještě neskončil. Použijeme všechny demokratické prostředky, aby abdikoval
Foto: archiv
Popisek: Petr Suda
reklama

Fotogalerie: - Výročí listopadu ve jménu Zemana

Oslavy 25.výročí pádu komunismu poněkud zastínily ...
Oslavy 25.výročí pádu komunismu poněkud zastínily ...
Oslavy 25.výročí pádu komunismu poněkud zastínily ...
Oslavy 25.výročí pádu komunismu poněkud zastínily ...
Oslavy 25.výročí pádu komunismu poněkud zastínily ...
Oslavy 25.výročí pádu komunismu poněkud zastínily ...

Anketa

Co soudíte o prezidentu Zemanovi?

hlasovalo: 17371 lidí

Petr Suda vysvětluje, že situaci, do které se Česká republika dostala kvůli arogantnímu, povýšeneckému a po lidské i politické stránce nepřijatelnému vystupování prezidenta, považuje za velmi vážnou. „Stává se takovým symbolem pokročilé fáze nejen jeho osobního rozkladu, ale i rozkladu řízení našeho státu. Kvůli zdravotnímu a duševnímu stavu už není schopen kontrolovat a korigovat svoje projevy,“ prohlásil Petr Suda a dodává, že nyní se naplno projevuje podstata Zemanovy osobnosti. „Sebestřednost, sebeláska, narcismus, neúcta k druhým, pomstychtivost a bytostná potřeba zraňovat druhé nebo jim ubližovat. To není sjednotitel a státotvůrce, jakým by prezident republiky být měl,“ dodává. Zemanovi vytýká, že obyvatele vlastního státu mezi sebou rozeštvává, a dělá to záměrně. Jeho předchůdce Václav Klaus se podle něj choval stejně a rovněž záměrně. Jen to prý dělal sofistikovaněji a s jakousi větší noblesou.

Listopad ještě neskončil

Petr Suda přiznává, že i když byl vývojem po listopadu 89 už dlouho zklamán, k aktivitě a angažovanosti ve vrcholné politice ho opět po pětadvaceti letech od revoluce přiměl svými výroky právě prezident Miloš Zeman. Hlavně tím, když bagatelizoval zákrok komunistické policie proti demonstrantům na Národní třídě před pětadvaceti lety. „Do té doby jsem se angažoval jen na komunální úrovni. Ale po otřesných a nepravdivých výrocích Miloše Zemana jsem musel vloni při pětadvacátém výročí listopadu na Albertov, abych si popovídal s lidmi, kteří tehdy byli také na Národní,“ popisuje, jak mu největší protizemanovská akce s červenými kartami a hlučnými protesty před zraky několika dalších prezidentů z okolních zemí vlila novou energii do žil.

„Zeman je ukázkou, kam až klesla politická reprezentace naší země, a svými příšernými výstřelky, lhaním a demagogií pomohl vzbudit v lidech opět pocit vlastenectví a sounáležitosti. Atmosféra na Albertově byla velmi zajímavá a inspirující. Jakmile se objevil Zeman, jako by nikoho nešlo zastavit. A v ten moment jsem věděl, že je tu jakási druhá „sametka“, vzpomíná na chvíle před několika měsíci. Ještě ten den mu bylo jasné, že jedinou možností úspěchu je pokusit se sjednotit všechny organizátory protestů proti Zemanovi pod jeden šik a založil na Facebooku stránku Listopad ještě neskončil. „Zdá se mi, že ten název vyjadřuje přesně stav současné doby, kdy celých těch 25 let cítíme, že se tehdy a dodnes něco nedotáhlo do konce. Že jsme tehdy svoji šanci promarnili,“ dodává.

Je jedno, jestli má totalita značku KSČ nebo Agrofert

V době, kdy je řada médií v rukou několika oligarchů, kteří tak mají možnost ovlivňovat myšlení a chování lidí, jsou podle Sudy pomyslnými hlídači demokracie především sociální sítě, protože standardní média pod vedením oligarchů selhávají. „Je zde reálná obava a hrozba, aby se neopakovala situace 30. a 40. let minulého století, kdy nastoupila vláda jedné strany. A je vcelku jedno, zda má totalita značku KSČ nebo Agrofert, protože autoritativním vůdcům jde vždy o jedno jediné – o moc,“ je přesvědčen Suda. Ale předpovídá, že hnutí ANO bude mít velké problémy uvnitř sebe sama.

„Hodně slušných lidí uvěřilo, že je Babiš tím, kdo už nemusí hromadit majetek, protože má dost, takže by mohl zavést v této zemi systém a pořádek. Jenže se vlastně denně ukazuje, že to byla velká mýlka,“ uvedl Petr Suda. Proto vyzývá slušné lidi, aby se nebáli sami sobě přiznat, že udělali chybu. „Především za poslední měsíce lidem dochází, jak jsme všichni byli ‚užitečnými idioty‘, a to je pro mnohé docela bolestivé,“ připouští, že lidé nalítli už dřív, když Miloš Zeman a Václav Klaus pomocí oposmlouvy přinesli za hubičku a na podnose několika lidem obrovský majetek. „Oni nebyli těmi hlavními hráči, byli a jsou vlastně jen portýry, prostředníky s dobrou rétorikou, darem řeči, schopností používat manipulativní demagogie,“ tvrdí o roli bývalého i současného českého prezidenta v politice během uplynulých let.

Demokracie je nikdy nekončící proces

Nemá cenu se stále dívat do minulosti. „Poučme se z ní a pokusme se odpustit především sami sobě, že jsme neudělali víc, aby se ta naděje z listopadu 89 přetavila v realitu. Demokracie je proces, cesta. A musí nám všem jaksi „docvaknout“, že ten listopad 89 vlastně neskončí nikdy. A teprve pak se staneme demokraty a především svobodomyslnými lidmi, kteří vědí, že je to jen a pouze na nich samých,“ zamýšlí se Petr Suda, že každý z nás má možnost něco ovlivnit a něčeho dosáhnout. Jen si prý musí věřit, mít vizi a jít za ní.

Přijďte na Klárov

Lidé by se neměli smířit s tím, že vláda čím dál víc prosazuje zákony a nařízení direktivně a bez vazby na občany samotné. „Snaha o zavedení elektronické evidence tržeb (EET) je přesným a typickým důkazem, jak si chce jeden oligarcha prosadit zákon, který je ze své podstaty naprosto chybný,“ poukázal na plánované opatření vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše, které má dopadnout na podnikatele a živnostníky. Dalším důkazem nepřípustných snah zasahovat do života lidí jsou podle něj čipy pro děti od základních škol, které plánuje ministr školství. „Všechny tyto návrhy mají za cíl jediné: udělat z lidí nemyslící a nesvéprávné roboty, zaměstnance, loutky,“ upozorňuje Petr Suda a vyzývá občany, aby se proti těmto snahám postavili. Ty, kterým se současná situace nelíbí, zve na demonstraci 28. května v 16 hodin do parku na Klárově v Praze k Památníku druhého odboje. Je třeba dát najevo Evropě i světu, že názory prezidenta Miloše Zemana nejsou názory českého národa.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Libuše Frantová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A sakra. V USA to odnesou černoši. A ozvala se Češka: Je to tam hrůza. Přesný popis

9:24 A sakra. V USA to odnesou černoši. A ozvala se Češka: Je to tam hrůza. Přesný popis

Epidemie koronaviru v USA mimořádně dopadá na Afroameričany. Statistiky z mnoha států ukazují, že po…