Aktivní zálohy jako vysokoškolský předmět. Mělo by to být samozřejmostí, říká politolog

28.08.2023 20:34 | Monitoring

Studenti Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity se nově budou moci kromě vzdělávání připravovat na obranu Česka jakožto vojáci armádních aktivních záloh. Za účast na výcviku mohou získat kredity, píše o tom server iROZHLAS.cz.

Aktivní zálohy jako vysokoškolský předmět. Mělo by to být samozřejmostí, říká politolog
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Univerzita Karlova v Praze

„Při troše štěstí naše skromná iniciativa přiměje i ostatní školy to napodobit,“ řekl serveru iROZHLAS.cz vyučující Jan Kofroň, který za nápadem stojí.

Jan Kofroň v minulosti vystupoval i jako expert na obranu v hnutí Realisté. Na FSV působí na katedře politologie a i ve svém vědeckém bádání se věnuje rusko - ukrajinské válce. Publikoval v odborném časopise Mezinárodní vztahy.

„Mělo by být samozřejmostí, že mladí jsou členy aktivních záloh a podílejí se na naší obraně. A samozřejmostí by mělo být, že univerzita jakožto instituce placená z veřejných peněz jim v tomto vychází vstříc,“ dodal Jan Kofroň z Institutu politologických studií fakulty sociálních věd nejstarší univerzity v Česku, proč se rozhodl zabývat se těmito studenty.

Od nového akademického roku tak budou moci studenti z „Hollaru“, jak se podle názvu budovy FSV někdy přezdívá, získat část kreditů za účast na cvičení aktivních záloh. Tím se přiblíží úspěšnému ukončení studia.

Kofroň odhaduje, že na jeho domácí fakultě půjde o nízké desítky studentů. Přestože jde o iniciativu fakulty sociálních věd, tento volitelný předmět si teoreticky mohou zapsat studenti z celé Karlovy univerzity napříč fakultami.

Generální štáb České armády věří, že i další školy „záložáctví“ podpoří.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

FSV je ta správná chovná stanice pro Kanónenfutter. Nikdo ty jejich produkty nepotřebuje, přísun užvaněných lenochů, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusefuki , 29.08.2023 8:16:35
mají zajištěn a řvát hurá nebo sláma u kravína je naučí i vrátný.

|  5 |  0

Další články z rubriky

„Rozpoutali to a vymklo se to. Sledujte stopu.“ Jan Schneider ví, kdo tlačí ČR k válce

19:04 „Rozpoutali to a vymklo se to. Sledujte stopu.“ Jan Schneider ví, kdo tlačí ČR k válce

Bezpečnostní analytik Jan Schneider tvrdí, že otázka svobody slova se stala v posledních letech nejd…