V úvodu Roháč poukazuje na server Aeronet, kde od loňského léta povětšinou anonymní autoři v rámci prokremelské propagandy pravidelně obviňují novou ukrajinskou vládu z fašismu a upozorňují na to, že na straně Kyjeva bojují žoldáci z Velké Británie i Spojených států. "To vše samozřejmě bez důkazů. Je obtížné vypátrat, jestli existuje nějaké spojení mezi Aeronetem a Kremlem. Redaktor českého týdeníku Respekt se o to pokoušel, ale neuspěl. V každém případě je podivné, že doménu serveru vlastní holandská firma, kterou na místě její adresy Kundra nenašel. To samé se týká IP adresy webových stránek registrovaných v Bratislavě,“ podivuje se Roháč.
Největšího úspěchu dle Roháčova mínění dosáhl Aeronet v listopadu loňského roku, když přišel se smyšlenou teorií spojenou s protesty proti prezidentu Miloši Zemanovi. "Server tehdy uváděl, že za populárními červenými kartami stojí americké velvyslanectví v Praze, které tak hodlá v České republice vyvolat protesty podobné těm majdanským v Kyjevě. Zprávu poté přebíraly i renomované servery a česká vláda musela odpovídat na dotazy ministerstev zahraničí z mnoha evropských států, jestli to je skutečně pravda,“ píše Roháč.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: pro