„Bylo by lákavé si myslet, že ruská válka na Ukrajině (a váhavá odezva NATO) je krize svázaná pouze s ruským nacionalismem a mocenskou politikou. Ve skutečnosti současná krize nevznikla ani v důsledku rozhodnutí jednoho vůdce či snad kolektivním politickým `usnesením`. Jak se krize stále prohlubuje a eskaluje, je třeba za celým pozadím události hledat hlubší důvody, které bezpochyby silně ovlivňují budoucnost Evropy i Ukrajiny," domnívá se Schwarz.
„Ruský prezident Vladimir Putin nyní jedná z pozice moci a síly. Zcela správně totiž zjistil, že političtí lídři v Evropě i USA jsou slabí, nerozhodní a za každou cenu se vyhýbají konfrontaci. Je otázkou, jak mohla Evropa promarnit sen svých zakladatelů a být tak málo kurážná v době, kdy měla razantně čelit ruské expanzi. Podívejme se pravdě do očí a řekněme si, že Evropa je bezmocná a zcela paralyzovaná. Dlouhodobě nesprávné jednání předních evropských politiků má své hlubší kořeny. Je třeba tuto skutečnost přijmout a vynasnažit se, aby napříště byla Evropa lépe připravena," konstatuje Schwarz.
„Putin má každý svůj krok nepochybně dokonale promyšlený. Předem si byl jistý, že reakce Evropy bude vlažná a nerozhodná. Stačilo, aby si vyhodnotil, jakým způsobem Evropané reagovali před Ukrajinou na konflikty v Bosně, Kosovu či Gruzii. Po druhé světové válce evropští lídři postupovali v duchu logiky `méně zbrojení znamená méně konfliktů`, čímž se prostřednictvím zbrojního embarga vzniklé konflikty jen odložily na později, než aby se vyřešily jednou provždy. Události v Bosně a Kosovu ukázaly, jak moc byl tento postup nesprávný. Rovně se potvrzuje, že Evropa využívá NATO k tomu, aby náklady na zbrojení přenesla na americké daňové poplatníky a sama se jim vyhnula," upozorňuje Schwarz.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: pro
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

20:27 „Přirovnáváte lidi s jinou orientací ke zvířatům?“ Dusno u Rakušana
Předseda hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan se na sociální síti X ostře vymezil vůči svému koal…
- 13:23 Další proukrajinské účty pro Fialu. Na stole rumunský scénář?
- 17:45 „Tak začíná deep state.“ Armádní spis k volbám? Vážná slova
- 14:00 Kuchaře z Prostřeno v exekuci udělal jednatelem. A létaly miliony
- 10:53 449 Kč za knihu myšlenek Petra Fialy. Premiérův „spolek pro moderní politiku“
- 4:46 Ceny tak nízké, že se Čech v Itálii začal modlit přímo v supermarketu