Analytik z Babišova média čte zprávu o sestřeleném letadlu nad Ukrajinou: Vše nejspíš bylo úplně jinak, než se u nás píše

10. 9. 2014 9:36

Předběžná zpráva o tragédii malajsijského letadla nad Ukrajinou nepřinesla žádná závratná zjištění. Přesto z ní však podle komentáře bezpečnostního analytika Jana Schneidera pro server ČeskáPozice.cz lze vyčíst několik zásadních informací.

Analytik z Babišova média čte zprávu o sestřeleném letadlu nad Ukrajinou: Vše nejspíš bylo úplně jinak, než se u nás píše
Foto: youtube.com
Popisek: Trosky sestřeleného dopravního letounu na jihovýchodě Ukrajiny
reklama

Zejména tu, že letadlo pravděpodobně nebylo sestřeleno protileteckou raketou BUK. O příčinách se sice zpráva nezmiňuje, ale důležité podle Schneidera je i to, co ve zprávě uvedeno není. Například se vůbec nezmiňuje o tom, že by letadlo explodovalo ve vzduchu, což by se při zásahu raketou pravděpodobně nastalo. Navíc se uvádí, že letadlo nebylo zasaženo celé, ale pouze z boku v přední části, a následně se působením aerodynamických sil rozlomilo. Raketa BUK by pravděpodobně napáchala mnohem větší škody.

Podobný názor již České pozici řekl i Ladislav Lehký, uznávaný český expert na střely a jejich účinky, v minulosti ředitel výzkumu v pardubické Explosii. Podle něj by se střepiny z rakety BUK musely rozprostřít do většího prostoru přibližně válcovitého tvaru a způsobily by rozsáhlé poškození. Ve skutečnosti však podle snímků bylo letadlo poškozeno otvory v řadách a kulatého tvaru, což je pro BUK značně netypické.

Kabina byla podle něj prostřílena, a to z pohybující se střílny, protože střely zjevně dopadaly pod odlišnými úhly. Mohlo se podle něj jednat o kanónovou dávku, vyloučit však nelze ani alternativu menší rakety, vystřelené z letadla.

Podle Schneidera díky kauze letadla sledujeme i propagandistický modus operandi, který podle něj neuvěřitelně připomíná blamáž z roku 2003, kdy byla veřejnost přesvědčována k podpoře invaze do Iráku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

7:54 Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

Po prohraném boji o předsednictví ČSSD se ministr Tomáš Petříček bude zřejmě poroučet i z funkce min…