Analytik z Babišova média čte zprávu o sestřeleném letadlu nad Ukrajinou: Vše nejspíš bylo úplně jinak, než se u nás píše

10.09.2014 9:36

Předběžná zpráva o tragédii malajsijského letadla nad Ukrajinou nepřinesla žádná závratná zjištění. Přesto z ní však podle komentáře bezpečnostního analytika Jana Schneidera pro server ČeskáPozice.cz lze vyčíst několik zásadních informací.

Analytik z Babišova média čte zprávu o sestřeleném letadlu nad Ukrajinou: Vše nejspíš bylo úplně jinak, než se u nás píše
Foto: youtube.com
Popisek: Trosky sestřeleného dopravního letounu na jihovýchodě Ukrajiny

Zejména tu, že letadlo pravděpodobně nebylo sestřeleno protileteckou raketou BUK. O příčinách se sice zpráva nezmiňuje, ale důležité podle Schneidera je i to, co ve zprávě uvedeno není. Například se vůbec nezmiňuje o tom, že by letadlo explodovalo ve vzduchu, což by se při zásahu raketou pravděpodobně nastalo. Navíc se uvádí, že letadlo nebylo zasaženo celé, ale pouze z boku v přední části, a následně se působením aerodynamických sil rozlomilo. Raketa BUK by pravděpodobně napáchala mnohem větší škody.

Podobný názor již České pozici řekl i Ladislav Lehký, uznávaný český expert na střely a jejich účinky, v minulosti ředitel výzkumu v pardubické Explosii. Podle něj by se střepiny z rakety BUK musely rozprostřít do většího prostoru přibližně válcovitého tvaru a způsobily by rozsáhlé poškození. Ve skutečnosti však podle snímků bylo letadlo poškozeno otvory v řadách a kulatého tvaru, což je pro BUK značně netypické.

Kabina byla podle něj prostřílena, a to z pohybující se střílny, protože střely zjevně dopadaly pod odlišnými úhly. Mohlo se podle něj jednat o kanónovou dávku, vyloučit však nelze ani alternativu menší rakety, vystřelené z letadla.

Podle Schneidera díky kauze letadla sledujeme i propagandistický modus operandi, který podle něj neuvěřitelně připomíná blamáž z roku 2003, kdy byla veřejnost přesvědčována k podpoře invaze do Iráku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

22:35 Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

Jako každý týden v hlavním vysílacím čase se vysílal na TV Barrandov Týden s prezidentem Jaromíra So…