Andrej Babiš: Ať jde pravda a láska do píči. Václava Havla chtěl velký kápo v Moskvě

29. 6. 2017 11:03

Skupina Šuman přišla s další nahrávkou. Na internetu se objevilo video s názvem „Několik vět Andreje Babiše aneb pravda o roce 1989“. A slova jsou to vskutku třeskutá, zmiňují exprezidenta Václava Havla, ale i Radmilu Kleslovou.

Andrej Babiš: Ať jde pravda a láska do píči. Václava Havla chtěl velký kápo v Moskvě
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš

„Znáte toho známého režiséra Svobodu? Komouš je stále. Tak ten byl monolit takovej. Tak šel,“ vypráví na nahrávce Babiš o režiséru Jiřím Svobodovi, jenž byl v letech 1990–1993 předsedou KSČM. „V březnu 1989 tam bol boj s komunistama. Oni bojovali, chtěli odjebat Husáka. Kdo to převezme tu transformaci. On šel do Moskvy. Tam se potkal s nějakým šíleným kápem. A říkal, že Štrougal, lobboval za Štrougala,“ pokračuje Babiš.

Video ZDE

Anketa

Věříte Andreji Babišovi, že chce zlepšit poměry v České republice?

59%
hlasovalo: 23723 lidí

„A ten Rusák mu říkal: Václav Havel. A on říká: Ste ho nakoupili? To je dobrý, dobrý. To mu řekl Rusák půl roku před... A řekl to té Kleslové, která byla v rozvědce, kterou cvičili, aby byla žena-špión. Nejlepší špión na světě. Blondýna,“ zmínil Babiš Radmilu Kleslovou, jež byla do roku 2014 členkou ČSSD, následně pak přešla do hnutí ANO.

„Tak 14. listopadu 1989 šla na tiskovku, ona je ambiciózní. A ministr vnitra jí říká: Radko, ty už sem nechoď. A když ji StBáci zahájili, tak jí řekli, že dem na chlebíčky. Havel i Kleslová ty sou StB,“ řekl Babiš podle nahrávky zase novináři MF Dnes Marku Přibilovi.

Následně se pak rozhovořil i o Havlovi. „A on ten Havel se vymknul. Akorát, že ako zmenil komunistickej... A potom je vzal Čalfa. Oni totiž chtěli... Havla zvolili ještě komunisti. Tam byl ten deal, oni byli zavřený ve sklepech, oni nechceli vylezt a celý ten deal byl o tom, že Ústavu, tu komunistickou, tam nezrušili, nezrušíte komunistickou stranu, tak my zvolíme Havla. Nech dou do píči. Pravda a láska,“ dodal Babiš s tím, že Čalfa potom vymyslel nějakou píčovinu, že je tady stálý tým a že Havel neměl restituce. 

„Však já jsem byl s Havlem dvakrát na obědě, psal mi furt,“ uzavřel exministr financí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou

8:01 Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou

Slova Grety Thunbergové oběhla svět a v České republice není o reakce nouze. Přicházejí srovnání se …