Angela Merkelová nařčena ze smrti člověka. Jde o šokující obvinění z významných úst

23.02.2017 7:14

Kancléřka Angela Merkelová čelí vážnému obvinění. Nejstarší syn dlouholetého německého kancléře Helmuta Kohla Walter tvrdí, že Merkelová nese svůj podíl na smrti jeho matky Hannelore Kohlové, která spáchala před šestnácti lety sebevraždu.

Angela Merkelová nařčena ze smrti člověka. Jde o šokující obvinění z významných úst
Foto: archív autora
Popisek: Angela Merkelová

Hannelore Kohlová trpěla alergií na světlo a mohla se v posledních letech svého života pohybovat jen doma za zataženými závěsy. Doposud se mělo za to, že právě tato vážná choroba stála za její sebevraždou. Syn Hannelore a Helmuta Kohlových, třiapadesátiletý Walter, nicméně v rozhovoru pro magazín Zeit tvrdí, že jednou z příčin, proč jeho matka ukončila život vlastní rukou, bylo chování Merkelové.

„Z mého pohledu má na smrti mé matky Merkelová neoddiskutovatelný podíl,“ šokoval Walter Kohl v rozhovoru pro prestižní německý magazín. Konkrétně zmínil osmnáct let starou aféru spojenou s nezákonným financováním CDU, za kterou byla dávána největší vina právě dlouholetému šéfovi strany Helmutu Kohlovi. Ačkoli patřila Merkelová vždy mezi blízké spojence Kohla, tehdy se od něj razantně distancovala.

„Jako již dost zkušená politička musela paní Merkelová vytušit, jakou tímto svým krokem spustí lavinu a jak vážně může tím vším poškodit moji matku a celou naši rodinu. V žádném případě nikdy neměla říci: Vyhoďte tu rodinu z kola ven. Moc dobře navíc věděla, že je moje matka vážně nemocná. Matka se jejími slovy cítila hluboce zraněna, protože to cítila ze strany Merkelové jako velkou zradu,“ konstatoval Walter Kohl.

Celý text v němčině máte k dispozici ZDE.

Podle Kohla bylo možné až do oné inkriminované chvíle jejich vzájemný vztah označit za blízké přátelství. „Často se setkávali a hodně spolu komunikovali. Od své matky navíc vím, že společně řešily i hodně osobní témata. Po výše zmiňovaném vystoupení Merkelové se vše změnilo. Ačkoli moje matka neměla s ne zcela čistým financováním CDU nic společného, přesto byla hanobena a urážena tím nejhorším možným způsobem.“

„Když moje nemocná matka potřebovala plnou podporu, Merkelová jí tímto způsobem uškodila. Po tom všem už se se současnou kancléřkou nestýkala. Merkelová potlačila svoji lidskou stránku ve prospěch své politické kariéry,“ řekl Kohl mladší, který zároveň připustil, že na rozdíl od své matky jeho otec nesl velkou vinu za to, že se před téměř dvaceti lety aféra s protizákonným financováním tolik vyhrotila.

Kritice Waltera Kohla vedle Merkelové neunikl ani jeho otec Helmut, kterému bude za několik málo týdnů sedmaosmdesát let. „Můj otec je pod velkým vlivem své druhé manželky Maike Richterové. Za starých časů by se určitě u sebe doma nesetkal s autokratem, jakým je maďarský premiér Viktor Orbán,“ prohlásil dlouholetý investiční bankéř a v současné době společně se svojí manželkou majitel firmy podnikající v automobilovém průmyslu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kulka za kulku? Střelba v Ostravě: Drsná slova. Nový vývoj. Policie i Babiš v akci

10:00 Kulka za kulku? Střelba v Ostravě: Drsná slova. Nový vývoj. Policie i Babiš v akci

Ve Fakultní nemocnici Ostrava se ozvala střelba. Policisté na místě činu hlásí několik mrtvých. Budo…