Angele Merkelové se hroutí popularita. Důvodem jsou prý běženci

26.09.2015 17:22 | Zprávy

Obliba kancléřky Angely Merkelové u německých voličů klesá. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění časopisu Der Spiegel, v němž respondenti hodnotí důležitost politiků. Na vině ztráty popularity je podle časopisu především kancléřčina vstřícná politika vůči migrantům.

Angele Merkelové se hroutí popularita. Důvodem jsou prý běženci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléřka Angela Merkelová

Merkelová se neumístila na prvním místě žebříčku důležitosti politiků vůbec poprvé od začátku tohoto volebního období před dvěma lety. V čele ankety ji nahradil ministr zahraničních věcí Frank-Walter Steinmeier, který na rozdíl od křesťanskodemokratické kancléřky pochází z koaliční sociálnědemokratické strany.

Důležitou roli v budoucnu Steinmeierovi přisoudilo v průzkumu 67 procent dotázaných, Merkelové jen 63 procent, a skončila tak dokonce až na čtvrtém místě za ministrem financí Wolfgangem Schäublem, kterému body vynesl údajně hlavně tvrdý postoj vůči Řecku při řešení dluhové krize, a prezidentem Joachimem Gauckem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul

13:39 „Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul

Kdo jinému ústavně-právní jámu kopá, sám do ní často padá, poznamenává právník Petr Kolman nad zážit…