Ani nenaznačím! řekla Nora Fridrichová. Ale pak se u Drtinové rozjela. A lítalo to

06.06.2019 8:03 | Zprávy
autor: mp

Moderátorka České televize Nora Fridrichová zavítala do internetové televize DVTV a dala se tu do řeči s Danielou Drtinovou. Prozradila jí mimo jiné, zda se vnímá jako „veřejnoprávní Johanka z Arku“. Práskla na sebe, že je kritická vždy k těm politikům, kteří jsou zrovna u moci. Na přetřes přišla i její slovní přestřelka s poslancem Jaroslavem Foldynou. „Vytahovat nejcitlivější moment dějin – holocaust – do reakce na nějaký tweet je fakt na hlavu,“ vyjádřila se Fridrichová.

Ani nenaznačím! řekla Nora Fridrichová. Ale pak se u Drtinové rozjela. A lítalo to
Foto: Repro Facebook
Popisek: Nora Fridrichová s odznáčkem hnutí Pulse of Europe

„Jsi veřejnoprávním převtělením Johanky z Arku?“ zeptala se Drtinová Fridrichové hned na úvod. Ta bleskurychle a s úsměvem na tváři odpověděla, že rozhodně ne. Nevidí však nic špatného na tom se čas od času vyjádřit ke společenskému dění. „Někdy mě napadne něco, co oglosuji jednou dvěma větami, jak to v tom světě sociálních sítí chodí, a dělá to tak docela hodně novinářů. Je to možná nějaký ventil,“ nabídla možné vysvětlení.

Na občanské aktivitě zkrátka nevidí nic špatného. Angažuje se prý i v charitativních projektech, což je také občanská aktivita, které se nehodlá vzdát.

„Za nepřípustnou angažovanost bych považovala třeba to, kdyby se angažovala ve prospěch nějakého politika. Nemůžu si tady sednout a říct: ‚volila jsem Miloše Zemana.‘ To si myslím, že mně jako novinářce rozhodně nepřísluší a nikdy bych to neudělala,“ řekla jasně.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…