Ani toaletní papír nebude. Nikdy na tom Česko nebylo hůř, šokuje zpráva

15.09.2020 8:55

Ekonomka Hana Lipovská spolu s novinářkou Janou Bobošíkovou konstatují, že se česká ekonomika nalézá v podstatě ve stavu klinické smrti a pověstné světlo na konci tunelu je hodně daleko.

Ani toaletní papír nebude. Nikdy na tom Česko nebylo hůř, šokuje zpráva
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto
reklama

Podle Jany Bobošikové a Hany Lipovské se definitivně ukazuje, že má česká ekonomika velký problém. Dámy při svém hodnocení vychází z dat Českého statistického úřadu. Tato data ukazují. že na tom česká ekonomika nikdy nebyla hůř.

Anketa

Bojíte se COVIDu-19? (Ptáme se od 16.9.2020)

41%
59%
hlasovalo: 21062 lidí

Vláda však podle nich dělá, že se nic neděje a místo zpráv z ekonomiky zásobuje občany informacemi o posílání roušek seniorům, o německo-visegrádské pomoci Maroku, za kterou ČR zaplatí 100 milionů Kč, o změně statusu Rady pro rovnost žen a mužů a o sjednání „Dohody mezi vládou České republiky a vládou Pákistánské islámské republiky o spolupráci v oblasti obranného průmyslu a logistiky“.

„Na kurzarbeitu – nebo jeho zrušení – k dohodě opět nedošlo. O restrukturalizaci, šetření, deregulaci či rušení zbytečných právních norem neslyšíme téměř nic. Zato slyšíme o voucherech (mimo jiné do lázní zasažených COVIDem), o podpoře vzdělávání (mimo jiné ve vysokých školách, které houfně přecházejí na „vzdělávání“ distanční), o penězích nasměrovaných do nestátních neziskových organizací,“ napsaly Lipovská s Bobošíkovou pro Institut svobody a demokracie, který Bobošíková vede.

„Trpkou třešní na hořkém dortu je dnešní informace týdeníku Hrot, podle které Česká republika směřuje k nesoběstačnosti ve výrobě toaletního papíru. Poslední tuzemský výrobce této nezbytné komodity je totiž opět na hraně insolvence,“ doplnily dámy.

Dostupná ekonomická čísla jsou podle nich opravdu varovná. Ukazují totiž, že hrubý domácí produkt poklesl o 11 %, počet odpracovaných hodin klesl meziročně o 10,7 %, průmyslová produkce se ve 2. čtvrtletí 2020 meziročně propadla o 23,6 %, ale vládní instituce spotřebovaly  o 1,8 % finančních prostředků víc a mzdové výdaje v ústředních orgánech státní správy narostly o 4,1 %.

Vůbec nejhůř jsou na tom cestovní kanceláře a hotely a ubytovny. Sektor ubytování zažil propad tržeb na úrovni 53,4 % a cestovní kanceláře hlásí propad výkonu o 63 %.

Kvůli těmto číslům by měl podle Bobošíkové a Lipovské každý zodpovědný národohospodář hlasitě bít na poplach. 

Institut svobody a demokracie píše o stavu české ekonomiky

Institut svobody a demokracie píše o stavu české ekonomiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

21:06 Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

Pirátská poslankyně Olga Richterová se přihlásila do letošního projektu Do práce na kole. A právě o …