Anonymní rasistická revoluce. Už to tu bylo! Bašta předkládá dva různé snímky. Varování pro Sorose a další

05.07.2020 8:31

Někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta píše o „anonymní rasistické revoluci“. Porovnal dva snímky ze vzdálených, ale podobných historických událostí, vztahujících se k počínání rasistického politického hnutí Black Lives Matter a k dění v Německu na počátku 30. let. Analogii s tím, co se dnes děje v USA, spatřuje i v dobách carského Ruska v únoru 1917. „Soros a další zapomněli na to, že anarchie je jedna z nejhorších forem diktatury a bezpečná není pro nikoho,“ upozorňuje Bašta.

Anonymní rasistická revoluce. Už to tu bylo! Bašta předkládá dva různé snímky. Varování pro Sorose a další
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

Prvním snímkem je nedávná fotka ženského fotbalového týmu v USA, kdy před začátkem zápasu při hraní hymny všechny hráčky klečí, aby uctily zabitého černošského kriminálníka. Pouze brankářka stojí s rukou na srdci a vzdává čest hymně své vlasti.

Ta mu velmi připomněla ikonický snímek z roku 1936, který zachycuje nadšené hajlování dělníků přihlížejících slavnostnímu spuštění cvičné lodi Horst Wessel na vodu. „I zde uprostřed davu stál muž zachmuřeného vzezření se založenýma rukama, který se odmítl k nacistickému pozdravu připojit,“ poznamenává.

„Podobnost obou historických momentů je i v tom, že Horst Wessel byl člen nacistických oddílů SA, známý svým násilnickým chováním. Do dějin se zapsal tím, že napsal nacistickou hymnu a ve svých 22 letech v roce 1930 byl zabit německými komunisty,“ dodává Bašta.

Anketa

Má Zeman pravdu, že heslo ,,Black Lives Matter" je rasistické?

98%
2%
hlasovalo: 33189 lidí
Počínání rasistického politického hnutí Black Lives Matter (BLM) však, podle něj, má analogie nejen v Německu na počátku třicátých let, kdy politické akce byly doprovázeny násilnostmi, ale ještě více připomíná carské Rusko v únoru 1917. „Impérium se tehdy nacházelo v krizové situaci kvůli své účasti v první světové válce. Po třiceti měsících bojů, velkých lidských ztrát, demoralizace a hladu se v tehdejším hlavním městě Petrohradu vytvořila výbušná situace,“ připomíná někdejší diplomat.

Mimo jiné se tak stalo kvůli tomu, že se do anonymity metropole stáhly desítky tisíc zběhů a nejrůznějších lidí na okraji společnosti: Ti nakonec dokázali změnit původně poklidné protesty proti problémům se zásobováním v sociální bouře doprovázené rabováním. Důsledkem byla abdikace cara a vznik prozatímní vlády,“ podotýká.

„Takzvaná Únorová revoluce (co se odehrála v březnu) se prý velmi podobala tomu, co dnes pozorujeme ve Spojených státech – byla původně anonymní a jen chtěla svrhnout panovníka,“ píše s tím, že hnutí Black Lives Matte BLM také (podobně jako „žluté vesty“ ve Francii) nemá vůdce a jedním z jeho cílů je zabránit znovuzvolení Donalda Trumpa.

„Pandemie koronaviru ostatně válečné poměry připomíná. Protestní hnutí pak svým neskrývaným protibělošským a protiasijským rasismem zase připomíná nacismus a jeho teorii o nadřazených a podřadných rasách,“ dodává.

Protože se pokouší o diktaturu menšiny (13 % populace) nad většinou (minimálně 60 %), předpokládá Bašta, že velmi pravděpodobně dříve či později přivede zemi k recidivě války Severu proti Jihu.

Vzhledem k tomu, že nejviditelnější postavou Black Lives Matter je mrtvý George Floyd, výsledek konfrontace lze prý snadno odhadnout i přes masivní mediální podporu tohoto anticivilizačního hnutí.

„Ostatně, mám pocit, že současná podoba protestů začíná děsit i jejich původní sponzory, protože centra velkoměst v USA občas připomínají záběry z ‚arabského jara‘ před lety. Pan Soros a další zapomněli na to, že anarchie je jedna z nejhorších forem diktatury, sice nejvíce postihuje chudé, bezpečná však není pro nikoho,“ uzavírá Jaroslav Bašta svůj komentář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…