„Bylo hodně těžké dívat se na to, jak je moje země postupně ničena. Když to v Sýrii vypuklo, působila jsem v Egyptě. Moji rodiče a sourozenci ale byli ve městě Homs, a tak jsem se v přímém přenosu dozvídala, co se děje. Už v roce 2011 se tam střílelo do demonstrací, potom začalo bombardování. To byl okamžik, kdy oni opustili Sýrii a odjeli do Česka. Od známých a příbuzných, kteří tam zůstali, se dozvídáme, jak je to horší a horší,“ prozradila lékařka v rozhovoru pro Blesk.cz.
Díky pomoci Ruska teď syrský prezident Asad znovu získává kontrolu nad celou zemí a prý se nezapomíná mstít těm, kteří si dovolili se mu postavit. Nastala vlna zatýkání a v zemi dál panuje napětí. Mnoho Syřanů to dříve či později přiměje k dalším pokusům o odchod ze země. Na pochod se mohou dát také Syřané, kteří dnes žijí v nuzných podmínkách v Turecku a v Libanonu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp