BIS chce přístup k daňovým přiznáním. Dojde na firmy obchodující se státem

08.03.2014 8:31 | Zprávy

Zpravodajské služby mají zájem získávat další informace od lidí a firem. Po přístupu k údajům o bankovních účtech chtějí tajné služby, zejména civilní kontrarozvědka (BIS), získat vstup do daňových přiznání. Sledují tím lepší mapování zejména společností obchodujících se státem. Píše Právo.

BIS chce přístup k daňovým přiznáním. Dojde na firmy obchodující se státem
Foto: bis.cz
Popisek: Odznak BIS

Jestli s tím nová vláda bude souhlasit, se uvidí. Sobotkův kabinet totiž prvně plánuje nastavit přísnější pravidla pro kontrolu tajných služeb, aby svých pravomocí nemohly zneužívat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jno

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

K čemu přesně je vlastně europarlament?

Sama tvrdíte, že třeba i přes negativní stanovisko EP, se EK sněží prosadit v Radě své. Proč má EK vlastně takové pravomoci něco prosazovat, když ji na rozdíl od vás poslanců nevolí lidé? Není to nefér? Nejde s tím něco udělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jste korupčníci“. Ševčík vytočil stanaře kvůli mrtvému Michalikovi

13:59 „Jste korupčníci“. Ševčík vytočil stanaře kvůli mrtvému Michalikovi

V nedělní Partii se do sebe pustili koaliční partneři Jan Skopeček (ODS) a Petr Letocha (STAN). Skop…