Babák ostrý jako břitva: Kalousek chce svrhnout vládu

08.09.2011 23:36

Podle poslance Michala Babáka z Věcí veřejných si ministr financí Miroslav Kalousek přeje svrhnout vládu, v níž sedí. Prý toho chce docílit mimo jiné škrty v resortech véčkařských ministrů.

Babák ostrý jako břitva: Kalousek chce svrhnout vládu
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Michal Babák
reklama

Nejmenší koaliční straně se zejména nelíbí škrty v resortu dopravy, kterému šéfuje Pavel Dobeš. Na nutné výdaje prý potřebuje přidat ještě deset miliard, Kalousek mu je ale nechce dát. "Ministr Kalousek vyhlásil džihád vůči dopravě," řekl Babák v Interview na ČT24. "Rozdělil peníze mezi ostatní resorty a na dopravu nezbylo."

Deset miliard, které Dobeš požaduje, je ovšem prý nutných. Ministr už naznačil, že by v případě, že je nedostane, nemusel pro rozpočet zvednout ruku při hlasování. Podobnou rétoriku zvolil i jeho jmenovec ministr školství Josef Dobeš. I ten si stěžuje na škrty ve svém resortu.

SLEDUJEME téma: rozpočet
SLEDUJEME téma: DPH

Kalousek chce svrhnout vládu

"Můžeme uplatnit koaliční veto," reagoval na to Babák. "Naši ministři nesmějí být přehlasováni. Pokud ano, tak se bude dít to, co si možná ministr Kalousek přeje - a to, že bude chtít svrhnout vládu." Přesto Babák zdůraznil, že se jeho strana všemožně snaží dohodnout kompromis.

Kalousek podle Babáka škrtí resorty ostatních, zatímco prospívá ministerstvům svých stranických kolegů. "Domníváme se, že zejména resort práce a sociálních věcí je nadhodnocen," podotkl Babák.

"Pokud chce ministr financí udržet tuto vládu, měl by se snažit najít peníze do dopravy," zdůraznil poslanec. Jinak jeho strana kabinet opustí. "Nemůžeme se podívat občanům do očí, když se nebude v dopravě nic dít, nebudou se opravovat silnice atd. To můžeme ten resort rovnou zavřít."

Čtěte:
Dobešové možná nepodpoří rozpočet. Když nedostanou víc peněz
Pavel Dobeš: Kalouskův rozpočet není veselé čtení

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…