Babiš: Hospody možná bez alkoholu. Až je otevřeme

02.04.2020 12:13

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes v on-line rozhovoru pro server Blesk.cz slíbil, že vláda po Velikonocích začne postupně otevírat obchody. Zároveň také uvedl, jak by to mohlo vypadat ve školách. Život v Česku se podle jeho slov vrátí do normálu koncem května či v červnu. A lidé budou moci jít i do hospody. Jedno ale to však mít bude...

Babiš: Hospody možná bez alkoholu. Až je otevřeme
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Andrej Babiš

Až skončí velikonoční svátky, mohli bychom zamířit znovu do obchodů, a to i když se prodlouží nouzový stav. Jak však Babiš uvedl, obchody se budou otevírat postupně, budou na ně také kladeny vysoké hygienické nároky. Zlomové pro rozhodování by mohlo podle premiéra být období konce dubna. Babiš zároveň uvedl, že až se otevřou školy, budou muset být žáci zpočátku metr od sebe.

„Diskutujeme o tom, že bychom začali od těch nižších stupňů,“ řekl Babiš s tím, že nadějně vypadá to, že by se děti mohly vrátit do škol v červnu. Ale nechce nic slibovat. Mateřské školy a nižší třídy základních škol by pak mohly být rozděleny do menších skupin, začátky hodin by mohly být rozfázovány. „Musíme přežít ty Velikonoce doma a v klidu,“ zdůraznil ale Babiš.

Po školách by pak měly následovat restaurace a kantýny, stát v nich ale omezí alkohol, uvedl Babiš. Bary a hospody jsou totiž podle premiéra v tomto ohledu rizikové. 

Ten zároveň v rozhovoru uvedl, že se nenechal testovat na koronavirus, protože k tomu nebyl žádný důvod. V úterý přitom kontrolovali jeho nejbližší spolupracovníky.

Vláda se ovšem včera rozhodla požádat Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní. Platil by tak do 11. května. O návrhu Sněmovna rozhodne 7. dubna. Nárůst počtu případů nákazy koronavirem v ČR ve středu zpomalil, za den jich přibylo 281 na 3 589. Nejvíc případů je v Praze, více než čtvrtina. V současné době je 3 604 případů osob nakažených koronavirem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na toto se posaďte. Expert: Je to nevyhnutelné. Válka s muslimy! Začne to v jižní Francii a bude se to šířit...

19:50 Na toto se posaďte. Expert: Je to nevyhnutelné. Válka s muslimy! Začne to v jižní Francii a bude se to šířit...

Bezpečnostní analytik Lukáš Visingr varuje, že v příštích letech začne hned několik válečných konfli…