Babiš a Faltýnek byli vydáni k trestnímu stíhání

19.01.2018 13:50

Po několikahodinové slovní přestřelce je definitivně jasno. Pánové Andrej Babiš a Faltýnek (oba hnutí ANO) byli většinou poslanců vydání k trestnímu stíhání.

Babiš a Faltýnek byli vydáni k trestnímu stíhání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání o žádosti o vyslovení souhlasu k trestnímu stíhání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka

Zanedlouho budou v zahraničí o České republice říkat, že naše země má trestně stíhaného předsedu vlády v kauze možného dotačního podvodu. Poslanci totiž před druhou hodinou odpoledne rozhodli většinou 111 hlasů o tom, že premiér Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek mají být zbaveni imunity a vydání k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo.

Ze 180 přítomných poslanců pro vydání zvedli ruku jak zákonodárci z řad ODS, tak Piráti, SPD Tomia Okamury, komunisté, lidovci, poslanci TOP 09, ČSSD i hnutí STAN. Proti se postavilo jen 69 poslanců hnutí ANO. Jeden poslanec hnutí ANO, pravděpodobně sám premiér Babiš, hlasoval pro vydání. Předseda vlády v pátek dopoledne avizoval, že zvedne ruku pro své vydání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová je minulost, němečtí Zelení představili vizi nového světa: Neptejte se, kolik stojí ochrana klimatu. Buřtožrouti

20:02 Merkelová je minulost, němečtí Zelení představili vizi nového světa: Neptejte se, kolik stojí ochrana klimatu. Buřtožrouti

Němečtí Zelení kromě programové shody s českými Piráty kopírují i předvolební vývoj popularity. Zatí…