Babiš bude na ekonomickém fóru v Indii jednat s premiérem Módím

18.01.2019 6:19

Návštěvou ekonomického fóra Vibrant Gujarat Summit ve státě Gudžarát zahájí dnes premiér Andrej Babiš svou dvoudenní cestu do Indie. Na fóru se setká s indickým premiérem Naréndrou Módím a hlavním ministrem Gudžarátu Vidžajem Rupáním. Spolu s českou ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou vystoupí Babiš také na česko-indickém podnikatelském semináři.

Babiš bude na ekonomickém fóru v Indii jednat s premiérem Módím
Foto: screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.
reklama

Česko patří mezi partnerské země letošního devátého ročníku ekonomického fóra, které se ve státě Gudžarát koná každé dva roky. Podle listu The Indian Express by se měli akce vedle Babiše zúčastnit například dánský premiér Lars Lökke Rasmussen, maltský premiér Joseph Muscat, uzbecký prezident Šavkat Mirzijojev či rwandský prezident Paul Kagame.

Na schůzce s Módím by podle materiálu, který k Babišově cestě dostala česká vláda, mohlo být uzavřeno prohlášení o strategickém partnerství ČR a Indie. Mezi tématy bude figurovat hospodářská spolupráce, spolupráce malých a středních podniků i otázky spojené s partnerstvím mezi EU a Indií.

Indie patří k nejdůležitějším obchodním partnerům Česka v Asii. Saldo vzájemného obchodu je v posledních letech poměrně vyrovnané, český vývoz mírně zaostává za dovozem. Vývoz českých firem do Indie činil v roce 2017 15,5 miliardy korun, opačným směrem mířilo zboží za 18,5 miliardy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…