Babiš dorazil na jednání vedení KSČM, které řeší důvěru vládě

20.11.2018 14:25

Premiér Andrej Babiš (ANO) dorazil na jednání vedení KSČM, které se bude zabývat postojem komunistů k pátečnímu hlasování o nedůvěře vládě. Při příjezdu do sídla KSČM s novináři nemluvil. Komunisté dnešní jednání svolali minulý týden poté, co se objevily informace o údajném únosu Babišova syna Andreje na Krym. KSČM podpořila v červenci vládu ANO a ČSSD v hlasování o důvěře, kabinet pro své setrvání i tentokrát potřebuje, aby komunisté nehlasovali proti němu.

Babiš dorazil na jednání vedení KSČM, které řeší důvěru vládě
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.
reklama

Konečné stanovisko KSČM by měl v pátek probírat také poslanecký klub strany, uvedl v pondělí předseda komunistů Vojtěch Filip. Širší vedení KSČM by dnes mělo formulovat doporučení k dalšímu fungování vlády.

Filip dříve označil nahrávku Babišova syna, kterou odvysílal web Seznam Zprávy, za nelegální. Nepřinesla podle něj navíc žádné nové informace oproti těm, se kterými se mohli seznámit členové sněmovního mandátového a imunitního výboru při vydávání premiéra k trestnímu stíhání. Za důležitější považuje projednávání státního rozpočtu na příští rok.

Mimořádnou schůzi, na které chtějí vyslovit vládě nedůvěru, vyvolali v reakci na zjištění ohledně Babišova syna a jeho údajného únosu na Krym poslanci opozice. Shromáždili 92 podpisů, k odvolání vlády je třeba nejméně 101 hlasů. Vedení vládních sociálních demokratů se k formulování postoje k hlasování sejde ve středu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

19:40 Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Pavel Matocha, předseda Rady ČT. Jak funguje …