Babiš jako podnikatel chápe, že Paskov musím zavřít. On také zavíral masokombináty, připomíná Bakala

3. 4. 2014 19:21

Ministr financí a majitel Agrofertu Andrej Babiš dobře ví, že je nesmysl investovat peníze do ztrátových podniků, které nemají perspektivu. Na setkání s novináři se ve čtvrtek v tomto smyslu vyjádřil podnikatel Zdeněk Bakala, jenž je částečným vlastníkem důlní společnosti OKD, která se chystá zavřít Důl Paskov. Podle Babiše by přitom firma nyní, kdy je důl ztrátový, měla použít část zisku z minulých let.

Babiš jako podnikatel chápe, že Paskov musím zavřít. On také zavíral masokombináty, připomíná Bakala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala

„Já si myslím, že je dobře, že někdo do té diskuse na straně státu má možnost vnést komerční náhled. Pan Babiš dobře ví, že když on zavíral masokombináty, tak je musel zavřít proto, že nebyly rentabilní. A dobře ví, že je nesmysl, aby tehdy bral zisky svých chemiček a investoval je do neprofitabilních masokombinátů, které nemají perspektivu," nechal se slyšet Bakala.

Řekl také, že Babiše zná asi 15 let a za tu dobu se s ním tak desetkrát sešel. Ministr financí podle něj výborně rozumí realitě podnikání. „A to si myslím, že je dobře, že taková kapacita ve vládním týmu dnes existuje. Ta tam v minulosti nikdy nebyla," podotkl miliardář.

Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • Premiér v demisi
  • předseda vlády

ČSSD chce Dolu Paskov pomoci

Stoprocentním vlastníkem OKD je společnost NWR se sídlem v Amsterodamu, kterou téměř ze dvou třetin vlastní mezinárodní investiční skupina BXR, v níž má Bakala zhruba poloviční podíl. Důl Paskov na Frýdecko-Místecku, ve kterém pracuje asi 2500 lidí, chce firma uzavřít na konci letošního roku.

Zatímco ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek z ČSSD prosazuje stejně jako premiér Sobotka státní podporu, ministr financí Babiš je zásadně proti. Taková podpora soukromé společnosti je podle něj nepřijatelná a sanaci má ze zisků ve výši desítek miliard korun z dřívějška zajistit OKD. „Když zkrachuje Agrofert, tak všichni budou mít radost a také mu nikdo nepomůže," podotkl mimo jiné na středeční tiskové konferenci po jednání vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

13:10 Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

ParlamentníListy.cz se zřejmě jako jediné médium snaží pečlivě mapovat finanční prostředky, které ka…