Babiš odpovídal čtenářům PL. S ministrem a jeho muslimským bratrem je to prý přesně naopak, než se píše

8. 1. 2016 13:12

Proč chcete mít ochranu od policie, když jste měl soukromou ochranku? Víte o tom, že bratr ministra spravedlnosti je velmi aktivní muslim? Jaké je stanovisko hnutí ANO k migrační krizi? Na tyto i další otázky, které mu na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz položili jeho čtenáři, dnes odpověděl ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Babiš odpovídal čtenářům PL. S ministrem a jeho muslimským bratrem je to prý přesně naopak, než se píše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš

„Proč už nevěříte vlastní ochrance? Nebo proč chcete státní?“ zajímalo jednoho ze čtenářů. Babiš argumentoval tím, že v poslední době jako ministr financí čelil několika konkrétním hrozbám. „Dům mi musela hlídat policie, pro mě i mou rodinu s dětmi to bylo velice nepříjemné,“ uvedl s tím, že si myslí, že ministr financí by měl být chráněn podobně jako jiní ministři.

„Šlapu na paty hazardu, bojuji proti daňovým podvodům a to nemusí být všem příjemné,“ vysvětlil důvody, proč na něj mohou mít někteří lidé spadeno.

Upozornil také, že jeho ochranka měla jen omezené možnosti. „Státní je daleko lépe vybavená. Rozhodně to ale není otázka peněz,“ ujistil Babiš s tím, že každý ohrožený občan v ČR má na ochranu právo. „Já navíc plat poslance i ministra posílám na dobročinné účely, do zahraničí létám v třídě economy, věřte, že tento stát jinak nestojím skoro žádné peníze,“ dodal Andrej Babiš.

Celé znění otázky a odpovědi najdete ZDE

Bratr ministra spravedlnosti nám radí nepřijímat žádné muslimské uprchlíky

Ivana B. se Babiše zeptala, zda ví o tom, že „starší bratr pana Pelikána, pan Petr Pelikán, je velmi aktivní muslim, zastupující v ČR jako konzul muslimský stát Súdán“.

Poukázala také na to, že Petr Pelikán v tisku prohlašuje, „že řezání hlav Američanům je banalita“. „A ministr Pelikán teď vyhrožuje těm, kdo demonstrují proti islamizaci a bojí se atentátů!!!“ rozhořčila se čtenářka. Domnívá se, že jde o „absolutní střet zájmů, pan Pelikán na pozici ministra nezastupuje občany ČR, ale dělá kroky směřující k podpoře islámu v ČR,“ obává se paní Ivana.

Babiš reagoval tím, že čtenářka vše „špatně pochopila“. „Starší bratr pana ministra Pelikána mě doprovázel na cestě do uprchlického tábora v Bělé pod Bezdězem a byl to právě on, kdo mě ujišťoval, že Česká republika by rozhodně neměla žádné muslimské uprchlíky přijímat. Právě proto, že ví, jak diametrálně rozdílné jsou naše kultury, je ve svém názoru pevný a velmi přesvědčivý,“ uvedl Babiš s tím, že se od Petra Pelikána dozvěděl mnoho zajímavých informací, které jej jen utvrdily v pohledu na uprchlickou krizi, který zastává od samotného počátku.

Celé znění otázky a odpovědi najdete ZDE

Jakýmkoliv pokusům Bruselu nám něco vnutit se budeme bránit

Další otázka se také týkala přijímání uprchlíků. „Z uprchlíků nadšená nejsem a nevím, co si o tom vlastně myslet; co na to Vy?“ zeptala se čtenářka, která se představila pouze jako Nick176. „Dlouhodobě říkám, že Česká republika chce přispět k vyřešení situace v ohrožených zemích, a ne řešit, kolik přijme uprchlíků. To vůbec není na pořadu dne a jakýmkoliv pokusům Bruselu nám něco vnutit se budeme bránit,“ odpověděl ministr financí a šéf hnutí ANO.

Celé znění otázky a odpovědi najdete ZDE

Náš názor na migrační krizi se od léta nezměnil

Stanovisko hnutí ANO k otázce migrace zajímalo také Patrika Skálu. „Potřebovali bychom stanovisko strany, jelikož názory jsou různé a jde o zásadní věc při rozhodování, koho budeme volit ve volbách,“ napsal. Babiš odpověděl, že hnutí ANO už v srpnu a na začátku září zformulovalo jasné teze, které sdělilo médiím. „Máme je na svém webu i facebooku a troufám si tvrdit, že náš názor se od té doby nijak výrazně nezměnil,“ dodal Andrej Babiš.

Celé znění otázky a odpovědi najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nečas byl obětí dominy a slaboch! A paní Talmanová by měla dokázat své závažné obvinění, nebo se omluvit. Topolánek s manželkou vytáhli na světlo kauzy Nečase a Dalíka. A je zle

20:25 Nečas byl obětí dominy a slaboch! A paní Talmanová by měla dokázat své závažné obvinění, nebo se omluvit. Topolánek s manželkou vytáhli na světlo kauzy Nečase a Dalíka. A je zle

ANKETA Je Petr Nečas oběť? Ano. Na tom se s kandidátem na prezidenta Mirkem Topolánkem řada poslanců…