Babiš řádil: Prasárna, sprostá a vylhaná kauza. Jdou po mně. Ale já to zvládnu

04.12.2019 15:39

Andreji Babišovi bylo jasné, že pokusy vyštvat jej jako nepodplatitelného premiéra z politiky budou pokračovat. Proto jej ani nepřekvapilo, že se nejvyšší návladní Pavel Zeman rozhodl vrátit jeho trestní stíhání do hry. Ocenil, že aspoň byla skončena „prasárna“ v podobě stíhání jeho rodinných příslušníků.

Babiš řádil: Prasárna, sprostá a vylhaná kauza. Jdou po mně. Ale já to zvládnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády ČR Andrej Babiš
reklama

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se rozhodl obnovit trestní stíhání předsedy vlády Andreje Babiše ve věci Čapí hnízdo. Oznámil to po poledni na tiskové konferenci v Brně. A zatímco opozice začala okamžitě reagovat a vyzývat premiéra k odstoupení, sám Andrej Babiš se vyjádřil po patnácté hodině.

Anketa

Měl by Andrej Babiš kvůli auditu EU odstoupit?

10%
90%
hlasovalo: 30405 lidí

Především má prý radost, že státní zastupitelství už dalo pokoj jeho rodině, neboť původně byli stíháni i jeho příbuzní. „Zatažení mojí rodiny do celé té sprosté a vylhané kauzy byla od začátku neuvěřitelná prasárna. Opravdu jsem teď šťastný, že alespoň moje rodina je z toho venku,“ vyjádřil radost. Trestní stíhání se týkalo Babišovy dcery a rovněž manželky Moniky.

Pokud jde o něj, je prý připraven se bránit dále. „Zvykl jsem si na to, že jdou po mně. Že mě chtějí za každou cenu vyštvat z politiky. A protože je jasné, že mě nikdo neuplatí, museli najít jiné, sofistikovanější způsoby,“ uvedl hlavní důvody, které podle něj vedly ruku Pavla Zemana.

Sám prý čekal, že jej nebudou chtít pustit. „Jsem politik, vydržím to,“ ujistil. Dobrou zprávou podle něj je, že počet trestně stíhaných v kauze Čapí hnízdo má klesající tendenci. Původně mělo trestný čin spáchat 11 osob, pak jen sedm a teď už z celé „organizované skupiny“ zbyli jen dva lidé.

„Takže trend je pozitivní a doufám, že směřujeme k nule a dobře to dopadne. Protože jsem přesvědčený, že jsem nic protizákonného nespáchal,“ dodal premiér bojovně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

4:43 V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

Řadu týdnů ParlamentníListy.cz bedlivě mapují dění v ODS. To se oproti zvyklostem přesunulo z centra…