Babiš řádil: Prasárna, sprostá a vylhaná kauza. Jdou po mně. Ale já to zvládnu

04.12.2019 15:39

Andreji Babišovi bylo jasné, že pokusy vyštvat jej jako nepodplatitelného premiéra z politiky budou pokračovat. Proto jej ani nepřekvapilo, že se nejvyšší návladní Pavel Zeman rozhodl vrátit jeho trestní stíhání do hry. Ocenil, že aspoň byla skončena „prasárna“ v podobě stíhání jeho rodinných příslušníků.

Babiš řádil: Prasárna, sprostá a vylhaná kauza. Jdou po mně. Ale já to zvládnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády ČR Andrej Babiš

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se rozhodl obnovit trestní stíhání předsedy vlády Andreje Babiše ve věci Čapí hnízdo. Oznámil to po poledni na tiskové konferenci v Brně. A zatímco opozice začala okamžitě reagovat a vyzývat premiéra k odstoupení, sám Andrej Babiš se vyjádřil po patnácté hodině.

Anketa

Měl by Andrej Babiš kvůli auditu EU odstoupit?

10%
90%
hlasovalo: 30062 lidí

Především má prý radost, že státní zastupitelství už dalo pokoj jeho rodině, neboť původně byli stíháni i jeho příbuzní. „Zatažení mojí rodiny do celé té sprosté a vylhané kauzy byla od začátku neuvěřitelná prasárna. Opravdu jsem teď šťastný, že alespoň moje rodina je z toho venku,“ vyjádřil radost. Trestní stíhání se týkalo Babišovy dcery a rovněž manželky Moniky.

Pokud jde o něj, je prý připraven se bránit dále. „Zvykl jsem si na to, že jdou po mně. Že mě chtějí za každou cenu vyštvat z politiky. A protože je jasné, že mě nikdo neuplatí, museli najít jiné, sofistikovanější způsoby,“ uvedl hlavní důvody, které podle něj vedly ruku Pavla Zemana.

Sám prý čekal, že jej nebudou chtít pustit. „Jsem politik, vydržím to,“ ujistil. Dobrou zprávou podle něj je, že počet trestně stíhaných v kauze Čapí hnízdo má klesající tendenci. Původně mělo trestný čin spáchat 11 osob, pak jen sedm a teď už z celé „organizované skupiny“ zbyli jen dva lidé.

„Takže trend je pozitivní a doufám, že směřujeme k nule a dobře to dopadne. Protože jsem přesvědčený, že jsem nic protizákonného nespáchal,“ dodal premiér bojovně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

7:15 Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

Server Novinky.cz přinesl před několika dny zprávu o matce tří dětí, jedenatřicetileté Simoně, která…