Babiš se setká s prezidentem Ukrajiny, uvidí se i s Trumpem

24.09.2019 6:38

Český premiér Andrej Babiš se dnes v New Yorku zúčastní zahájení všeobecné rozpravy 74. zasedání Valného shromáždění OSN, v plánu má také bilaterální schůzky, mimo jiné s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, či návštěvu univerzitního technologického kampusu Cornell Tech.

Babiš se setká s prezidentem Ukrajiny, uvidí se i s Trumpem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Právě na úvod všeobecné rozpravy by měl promluvit americký prezident Donald Trump, francouzský prezident Emmanuel Macron či britský premiér Boris Johnson. Letošní zasedání se odehrává v době napjatých vztahů mezi USA a Íránem. Naposledy Washington Teherán obvinil, že stojí za nedávnými útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii.

Český premiér Andrej Babiš bude rovněž společně s manželkou Monikou večer newyorského času (v noci na středu SELČ) hostem na recepci, kterou pořádá Donald Trump. Žádné jednání s Trumpem na okraj recepce podle Babiše plánováno není.

Trump, který s Babišem jednal v Bílém domě letos 7. března, recepci pořádá právě u příležitosti zasedání Valného shromáždění OSN. Český premiér v rámci všeobecné rozpravy přednese projev ve středu místního času (ve čtvrtek nad ránem SELČ).

Ještě předtím se dnes Babiš zúčastní zahájení Politického fóra na vysoké úrovni o udržitelném rozvoji konaném pod záštitou VS OSN. Poté má premiér na programu dvě bilaterální schůzky. Ta první je se Zelenským a následně se sejde s arménským předsedou vlády Nikolou Pašinjanem.

Ke schůzce se Zelenským Babiš v pondělí v New Yorku řekl, že Ukrajina je pro Evropskou unii i Českou republiku důležitý partner a že Česko má zájem na Ukrajinu vyslat obchodní misi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pryč z EU. Sputnik: Úřední stanovisko. A je zle. Zeman a Babiš, o ně nejde

8:17 Pryč z EU. Sputnik: Úřední stanovisko. A je zle. Zeman a Babiš, o ně nejde

Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovorech pro televizi Prima horovali pro rus…