Babiš šťastný jak blecha! Tohle vypustil na své nepřátele

27. 1. 2019 19:21

Jak je již pravidlem, ani tuto neděli nebyli příznivci premiéra Andreje Babiše ochuzení o jeho pravidelné hlášení týkající se jeho aktivit z uplynulého týdne. S radostnou náladou se předseda vlády rozepsal o celé řadě úspěchů, a jak je zvykem, několikrát se sám úctyhodně poplácal po rameni. Nechybělo například okomentování boje o Apple Store, schůzky s ředitelem Huawei nebo nového nápadu pro živnostníky.

Babiš šťastný jak blecha! Tohle vypustil na své nepřátele
Foto: Repro Youtube
Popisek: Andrej Babiš odpovídá v aplikaci Pojď do mě

Premiér začal svým setkáním s Timem Cookem, šéfem Applu, na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Potěšeně oznámil, že Timovi nabídl, že v Praze otevřou Apple Store, a zareagoval akčně. Ruce si pak mnul nad tím, že zpráva o tom zbořila český internet. „Třeba kobliha ve tvaru nakousnutého jablka od TMBK mě vyloženě pobavila, taky Apple Watch místo orloje,“ dal za příklad. „Reakce, které na sítích vzbudil Apple Store, mě tak pobavily a zvedly mi náladu, že jsem si dovolil porušit i stravovací režim,“ doplnil.

Fotogalerie: - Šťastný Čínský Nový rok

Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...
Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...
Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...
Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...
Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...
Oslava Čínského Nového roku ve znamení vepře v býv...

Anketa

Podporujete prezidenta USA Donalda J. Trumpa? (anketa od 28.1.2019)

69%
hlasovalo: 4301 lidí

„Kamkoli na světě přijedu, ukazuju Českou republiku jako zemi špičkových technologií s nejstabilnější ekonomikou v Evropě,“ připomněl s tím, že i v tomto směru chce dopřát fanouškům Applu a mladé generaci. Upřesnil, že vhodný prostor, který by byl v nájmu, by mohl být v komplexu budov na Pařížské a Staroměstském náměstí.

Následně podotkl, že jeho nejbližší kolega přes vědu a inovace, docent Karel Havlíček, dal dohromady ty nejschopnější vědce, akademiky, manažery, zástupce vládních agentur a společně vypracovali plán, jak do roku 2030 dostat naši zemi na evropskou technologickou špičku. Tam, kde jsme byli za první republiky. „Vytvořili jsme značku Czech Republic: The Country for the Future. Budeme ji propagovat po celém světě,“ poznamenal s tím, že v byznysu i jako ministr financí si udělal jméno tím, že když si něco usmyslí, tak maká na maximum, stejně jako teď.

„Tohle je poprvé v dějinách, kdy doopravdy spolupracují zástupci státu, podnikání, vědecké a akademické obce. Všichni chceme dostat naši zemi tam, kde si zaslouží být. Protože my na to máme, tím jsem si absolutně jistý,“ nešetřil premiér optimistickými vyhlídkami, které podle svých slov propagací České republiky jako inovačního lídra začal právě na Světovém ekonomickém fóru v Davosu.

Účast v Davosu si nemohl Babiš vynachválit, jelikož u byznysmenů můžete jít rovnou k věci. „Byl jsem konečně ve svém živlu a myslím, že i naši partneři se ke mně chovali spontánněji než ke klasickému politikovi,“ dodal nadšený s tím, že to vlastně byla častokrát docela sranda.

Díky tomu prý rozhodně nelituje, že nestihl interpelace v Parlamentu. „Nezlobte se na mě. Prezentovat naši zemi na nejvýznamnějším světovém setkání státníků a byznysmenů je podle mě důležitější,“ řekl jasně a pokračoval výčtem dalších důležitých jednání.

Následně zmínil vyhodnocení, kolik minulý rok přinesla do státní pokladny elektronická evidence tržeb. „Dámy a pánové, je to 12,3 miliardy korun. To je o 4,4 miliardy korun víc než loni,“ upřesnil a doplnil, že kromě toho se také podařilo prohlasovat, aby státní tajemníky na ministerstvech mohla odvolávat vláda, nebo i to, že prohlasovali novelu insolvenčního zákona, což pomůže statisícům lidí z dluhové pasti.

Jak se pomalu blížil ke konci svého textu, nezapomněl říct, že v sobotu mělo jeho hnutí ideovou konferenci v Ostravě, což premiér označil za nejlepší akci od založení hnutí. „Hnutí ANO má v tuto chvíli nejlepší tým, jaký kdy byl. Máme skvělé, erudované lidi, kteří jsou úspěšné osobnosti,“ doplnil potěšeně a zdůraznil, že ANO je personálně nejsilnější politická strana v České republice.

„V Ostravě jsme si připomněli, s čím jsme do té politiky vstupovali. Svoboda a demokracie jsou základ, transparentnost a boj proti korupci, chceme řídit stát jako firmu ve prospěch občanů. A makáme,“ shrnul premiér slovy sobě vlastními a zmínil, že chce, abychom byli v Evropě aktivní a sebevědomý stát.

Závěrem se pak nezapomněl pochlubit, že hned po této konferenci s Alenou Schillerovou představil nový nápad pro malé živnostníky. „Chceme zavést jen JEDEN odvod, možnost úhrady daně a zdravotních a sociálních odvodů JEDNOU pevnou částkou,“ prozradil a dodal, že tímto by jim odpadla administrativa s vedením evidence příjmů a s daňovým přiznáním i následné kontroly. „Musíme se prostě vžít do živnostníka a toho, co potřebuje. Zakládá firmu a chce být úspěšný. Boj proti byrokracii, digitalizace a někdy neúnosné a nekoordinované kontroly,“ řekl na závěr.

 

Celý facebookový text Andreje Babiše: 

Čau lidi, už to asi víte. Jo, potkal jsem se s Timem Cookem. Šéfem Apple. Nejbohatší značky na světě. Značky, která jako první v dějinách překonala hodnotu bilionu dolarů. Hlavně díky prodeji iPhonů. S Timem jsme se potkali na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Kdybyste kolem něj procházeli, možná byste si ho ani nevšimli. Žádné okázalé doplňky, naprostá skromnost a střízlivost. Když se s vámi dá do řeči, tak hlavně naslouchá. A pak vás překvapí. Jen málokdo dokáže tak brilantně shrnout debatu a udělat z ní jasný závěr. Zároveň umí rychle přeskočit od zdvořilostních témat ke strategickému jednání. A vždycky se rychle zorientuje. Evidentně naprostá špička mezi manažery ??

Jak víte, nabídl jsem Timovi, že v Praze otevřeme Apple Store. Zareagoval akčně. Hned na místě jsme postavili koordinační tým, který to připraví. Zpráva o tom zbořila český internet. Třeba kobliha ve tvaru nakousnutého jablka od TMBK mě vyloženě pobavila, taky Apple Watch místo orloje ??Apple Store je symbol nejnovějších technologií. V Evropě ho mají jen v deseti státech. Dokonce ho mají v pařížském Louvru. Ve střední a východní Evropě není ani jeden. Nejbližší je v Drážďanech. A jsou i v daleko menších městech, než je Praha, třeba v Bordeaux, které má 240 000 obyvatel.

Chci to změnit a dopřát ho fanouškům Applu a mladé generaci. Kamkoli na světě přijedu, ukazuju Českou republiku jako zemi špičkových technologií s nejstabilnější ekonomikou v Evropě.

Začneme hledat vhodný prostor, který by byl v nájmu. Už máme nějaké představy. V komplexu budov na Pařížské a Staromáku, které patří Ministerstvu pro místní rozvoj, je přece v nájmu spoustu luxusních značek a stravovacích zařízení.

Mít v Praze Apple Store neznamená jenom to, že si naši lidi budou moct koupit novinky od nejprogresivnější firmy na světě ve stejný den jako Američané nebo Britové a seznámit se s nejnovějšími technologickými vymoženostmi této firmy. Je to HLAVNĚ symbol toho, že i Česká republika je prestižní adresa. Když jsem Timovi vyprávěl o naší Inovační strategii do roku 2030, byl nadšený.

Aby taky ne. Můj nejbližší kolega přes vědu a inovace, docent Karel Havlíček, dal dohromady ty nejschopnější vědce, akademiky, manažery, zástupce vládních agentur a společně vypracovali plán, jak do roku 2030 dostat naši zemi na evropskou technologickou špičku. Tam, kde jsme byli za první republiky.

Vytvořili jsme značku Czech Republic: The Country for the Future. Jak vypadá logo a co všechno se pod tím skrývá, jsem vám ukazoval už v týdnu. Budeme ji propagovat po celém světě.

Když jsme to představovali novinářům, zeptal se mě jeden pan redaktor, jestli to fakt bude mít nějaký význam. Prý každá vláda představuje nějakou koncepci a strategii a většinou z toho nic není. Tak to jsem se musel trochu usmát. Já nejsem další premiér v řadě, který jen tak mluví. V byznysu i jako ministr financí jsem si udělal jméno tím, že když si něco usmyslím, tak makám na maximum, abych to dotáhl. Stejně jako teď.

Tohle je poprvé v dějinách, kdy doopravdy spolupracují zástupci státu, podnikání, vědecké a akademické obce. Na naší strategii společně dělaly kapacity jako je pan profesor Petr Dvořák z Masarykovy univerzity, špičkový odborník na kmenové buňky, paní profesorka Eva Zažímalová, předsedkyně Akademie věd a specialistka na molekulární chemii, pan profesor Tomáš Jungwirth, který se zabývá fyzikou pevných látek a spousta dalších. Přidali se i odborníci z firem jako IBM, Siemens, LIKO-S, Metalkov, klíčoví lidi z Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva školství i dopravy, z CzechInvestu, Úřadu průmyslového vlastnictví. No prostě, dali jsme dohromady celý ten řetězec odborníků, na kterém závisí nejen výzkum, financování, uvádění vynálezů do praxe, ale i ochrana našeho duševního vlastnictví. Potřebujeme, aby náš stát vytěžil ze svých inovací maximum pro naše lidi. Peníze z patentů k tomu patří.

Opravdu smekám před Karlem Havlíčkem, místopředsedou Rady pro výzkum, vývoj a inovace, který všechny špičkové vědce a manažery vybral, “oběhal” a dostal za jeden stůl. To, že mu nikdo z nich neodmítl spolupráci, o něčem svědčí. A já jim za to hrozně moc děkuju. Ještě nikdy nebyla u jakékoliv strategie takováhle shoda napříč odbornou veřejností, byznysem, vědou, školami a vládními úřady. Všichni chceme dostat naši zemi tam, kde si zaslouží být. Protože my na to máme, tím jsem si absolutně jistý.

Jak už víte, naše strategie stojí na devíti pilířích. Od financování a hodnocení výzkumu a vývoje, inovačních a výzkumných center, přes startupy, digitalizaci až po ochranu duševního vlastnictví a chytré investice. Každý pilíř teď dostane svůj detailní akční plán. A my ho budeme na Radě aktualizovat a kontrolovat.

Takže tohle bude následující roky hlavní sdělení o naší zemi pro celý svět. S propagací České republiky jako inovačního lídra jsem začal právě na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Přede mnou tady 18 let žádný český premiér nebyl.

Plán byl jasný. Maximálně úsporně a efektivně využít tuhle jedinečnou akci, na které potkáte na jednom metru čtverečním víc světových osobností než kdekoli jinde na Zemi.

Letěli jsme proto v malé a velice akční sestavě. Karel Havlíček, Vladimír Dzurilla, náš vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci a já. V téhle partě jsme odjeli celý Davos. V Davosu se k nám ještě připojil náš velvyslanec při OSN pan Jan Kára.

Vy víte, že nesnáším plané řeči a zabíjení času. Proto byl pro mě Davos akcí snů. Bylo úžasné, jak organizátoři dokázali na malém prostoru uspořádat takové množství byznysových a politických jednání. Kolem hlavního sálu je spousta malých zasedaček, kde týmy pořadatelů koordinují dlouho dopředu jednotlivá setkání. Šlape to jako švýcarské hodinky. Nikdo nesmí přijít pozdě ani jednat o minutu dýl. A je úplně jedno, jestli to je premiér, prezident nebo ředitel velké korporace. Proč taky, když z těchhle lidí se celá akce skládá? Nikdo se nerozčiluje, že musí vyklidit za minutu místnost, žádný stres. Atmosféra je pohodová a vlastně i zábavná. Jednu chvíli vám podává ruku Al Gore, pak zase Tim Cook, Petro Porošenko, Sebastian Kurz. A mnoho dalších evropských premiérů. Seznámil jsem se i s Annegret Krampovou-Karrenbauerovou, novou šéfkou CDU.

Během našich schůzek jsme chtěli být maximálně konkrétní, žádné povídání, ale rovnou k věci. I když je fakt, že mezi byznysmeny a politiky bude vždycky rozdíl. Ke státnickým jednáním trochu té zdvořilostní a diplomatické omáčky patří. U byznysmenů můžete jít rovnou k věci. Jaké chceme výsledky? Kdo za to bude zodpovědný? Kolik to bude stát? Musím se přiznat, že jsem byl konečně ve svém živlu a myslím, že i naši partneři se ke mně chovali spontánněji než ke klasickému politikovi. Vlastně to byla častokrát docela sranda.

Fakt nelituju, že jsem v den odletu nestihl interpelace v parlamentu. Na všechny dotazy kolegů ze Sněmovny samozřejmě odpovím. Ale nezlobte se na mě. Prezentovat naši zemi na nejvýznamnějším světovém setkání státníků a byznysmenů je podle mě důležitější. Však jsem kvůli tomu vstával po třetí ráno, abych se dostal 5:15 na letiště ve Kbelích a 5:30 už jsme byli ve vzduchu.

V Davosu jsem měl první jednání s novým brazilským prezidentem Jairem Bolsonarem. Tenhle trh je extrémně zajímavý pro naše firmy. Od letadel, přes umělou inteligenci, nanotechnologie až po zemědělství. Značky Tatra, Škoda nebo Baťa znají v Brazílii všichni. Panu Bolsonarovi jsem taky předal pozvání k nám do Prahy od našeho pana prezidenta.

A po něm jsem měl schůzku s ředitelem AT&T panem Johnem Donovanem. To je obří americká telekomunikační firma. Bavili jsme se o rozvoji sítí u nás, 5G a aukci pásem. Pak byl pracovní oběd světových ekonomických lídrů.

A právě v ten moment přišlo setkání s Timem Cookem. Dával jsem vám na Facebook i Twitter fotky a zprávy. Tehdy vznikla i ta moje hláška, že budeme bojovat za Apple Store pro naše lidi. To jsem tam dodal naschvál, novináři z toho byli musím říct teda úplně odvaření. Dokonce vznikaly celé analýzy, co to asi znamená ??

Pak přišlo další jednání ekonomických lídrů. Hlavní téma byl osud Evropy. Aktivně jsem vystoupil s mou vizí Evropy, Schengenu, NATO, migrace, rozpočtu, postavení Evropské rady a Evropské komise, vnitřního trhu a čtyř svobod v rámci EU, které mají být zároveň její základní myšlenkou.

Poté jsem se potkal s viceprezidentem IBM panem Martinem Schroeterem. Překvapil mě, že znal naši inovační strategii do detailu a to jsem ji novinářům představil teprve den předtím. Takže jsme mohli hned na místě dojednat důležitou podporu IBM při budování centra umělé inteligence v Česku.

No a pak jsem měl setkání se dvěma novináři, kteří nás provázeli. Večer jsem pozval kolegy a ochranku na sýrové fondue, spaetzle a udělali nám taky můj oblíbený kaiserschmarrn. Reakce, které na sítích vzbudil Apple Store, mě tak pobavily a zvedly mi náladu, že jsem si dovolil porušit stravovací režim.

Další den hned ráno jsem jednal s ředitelem Huawei panem Ken Hu. Bavili jsme se samozřejmě o bezpečnosti a transparentnosti jejich technologií. Já jsem jim zdůraznil, že tohle je záležitost všech států EU a musíme se o tom bavit napříč celou Unií.

Měl jsem ještě schůzku s vietnamským premiérem panem Nguyenem Xuan Phucem. Musíme dostat náš byznys na úroveň, která by odpovídala tomu, jak dobré naše země mají vztahy. Byznys mezi námi pořád pokulhává. Taky musíme zavést konečně přímou linku Praha - Hanoj. Pan premiér Phuc má k Česku srdečný vztah. Vzpomínal na Favority a Babety. Pro něj to jsou symboly jeho mládí.

Poslední schůzka byla s ředitelkou VISA pro evropské operace, paní Charlotte Hogg. O ní jsem vám taky psal. Pro mě nejdůležitější bylo, že jsme se dohodli na vytvoření společného projektu mezi světově unikátním londýnským Inovačním centrem Excelence pro dopravu a naším Centrem dopravního výzkumu.

Pak už byl čas letět domů. Na zasněžené hory okolo Davosu mi nezbylo než zálibně koukat z okýnka. Lyžovačka by to byla určitě parádní. Snad v důchodu.

Doma mě čekala skvělá zpráva. Kdo čtete Twitter Aleny Schillerové, což byste teda měli, tak určitě víte. Přišlo vyhodnocení, kolik minulý rok přinesla do státní pokladny Elektronická evidence tržeb. Dámy a pánové, je to 12,3 miliardy korun. To je o 4,4 miliardy korun víc než loni. Bylo by to ještě o 800 milionů víc, kdybychom nesnížili DPHčko pro restaurace. Já jsem ale za hospodské samozřejmě rád.

Jo, a KO-NE-ČNĚ se nám podařilo prohlasovat, aby státní tajemníky na ministerstvech mohla odvolávat vláda. Tím konečně otevřeme státní správu všem kvalitním zájemcům o práci. Doteď byli tajemníci prakticky neodvolatelní a častokrát byli i mocnější než samotní ministři. Mimochodem, každé odvolání tajemníka bude moct přezkoumat soud, stejně jako u jiných státních úředníků, takže nechápu ten křik opozice o politizaci státní správy. Je to přesně naopak.

Prohlasovali jsme i novelu insolvenčního zákona. Pomůže statisícům lidí z dluhové pasti. Samozřejmě pokud se budou snažit a uhradí z dluhu aspoň třicet procent.

Na vládě jsme schválili nový zákon o realitkách, kterým chceme líp chránit jejich klienty. Realitní makléři by měli mít kvalifikaci a být pojištění pro případ, pokud klientům způsobí škodu. Řešili jsme pitnou vodu ve Zlínském kraji a schválili vznik nové Rady vlády pro veřejné investování, aby konečně stát, kraje, obce i města spolu začaly koordinovat velké investice. A protože na začátku léta můžeme čekat další kůrovcovou kalamitu, projednali jsme novelu lesního zákona, který nám pomůže ji tlumit.

Teď už úplně ve zkratce. Jednání Tripartity, jednání s předsedou Rady Českého telekomunikačního úřadu Jaromírem Novákem, Šimonem Pánkem z Člověka v tísni, Adamem Vojtěchem, ministrem zdravotnictví ohledně porodních domů a investic ve zdravotnictví, s Jiřím Rusnokem, guvernérem ČNB. S Kateřinou Arajmu, šéfkou Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových jsme připravovali prezentaci projektu administrativního centra v Letňanech. Dál jednání s Vladimírem Drymlem, prezidentem spolku Senioři České republiky, s Martou Novákovou, ministryní průmyslu a obchodu kvůli strategii Českomoravské záruční a rozvojové banky. A taky skvělá večeře s nejlepším slovenským spisovatelem Jozefem Banášem.

Včera mělo naše hnutí ideovou konferenci v Ostravě. Rozhodli jsme se zavřít bez novinářů v úžasném industriálním prostoru Kompresorovny Landek. Musím říct, že za těch našich sedm let od založení a šest let od prvních voleb do Sněmovny to byla asi nejlepší akce.

Máme opravdu skvělé a erudované lidi, kteří jsou úspěšní, mají tah na branku a jsou to osobnosti. Myslím, že hnutí ANO má v tuto chvíli nejlepší tým, jaký kdy byl. Tomáš Macura vyhrál komunální volby v Ostravě s nejlepším výsledkem v zemi. Dita Charanzová a Martina Dlabajová, naše nejúspěšnější europoslankyně. Ivo Vondrák, Petr Vokřál, Alena Schillerová, Jarka Jermanová, Aleš Juchelka, taky naši mladí, Adam Vojtěch, Jaroslav Bžoch a spousta dalších osobností, kterých si vážím. Myslím, že jsme personálně nejsilnější politická strana v České republice. A o našem programu a hodnotách jsme diskutovali velice detailně a tvrdě. Bylo to velice otevřené, samozřejmě nemáme všichni stejný názor na všechno.

Řešili jsme HODNOTY.

A Můj názor znáte: nejsme ani levicové, ani pravicové hnutí.

Jsme tady pro všechny, pro VŠECHNY OBČANY naší země ???? A děláme a doručujeme konkrétní věci.

Říká se tomu „CATCH-ALL-PARTY“. Popsal to už v 60. letech německo-americký politolog Otto Kirchheimer, kdyby vás to zajímalo.

Tak schválně, jestli jsme „catch-all“:

Máme program pro důchodce, zaměstnance, pro mladé rodiny, živnostníky, podnikatele. Ctíme demokratický systém u nás, nemáme žádné ambice měnit ústavu. Konečně řešíme věci, které tady dlouho nikdo neřešil. Udělali jsme vládní zmocněnce pro digitalizaci i pro sport. Chceme dostat Česko na špičku v Evropě, což se nám už ve veřejných financích, v nezaměstnanosti i v růstu, povedlo. Věda a výzkum je naše priorita a na základě toho jsme postavili budoucnost našeho hospodářství. Program Czech Republic: The Country For The Future.

Píšem o tom v naší vizi, ve druhé kapitole. Budu rád, když si ji třeba znova přečtete, protože je zásadní. Je v komentáři.

Hnutí si nesmí nechat vzít téma korupce, protože díky nám došlo zásadním způsobem k jejímu snížení. My jsme se jasně už v dubnu 2013 spojili s Rekonstrukcí státu a jenom díky nám prošel zásadní zákon o registru smluv.

Taky jsme si v Ostravě připomněli, s čím jsme do té politiky vstupovali. Svoboda a demokracie jsou základ, transparentnost a boj proti korupci, chceme řídit stát jako firmu ve prospěch občanů. A makáme. Chceme taky víc prodávat věci, které děláme.

V Kompresorovně jsme dlouho mluvili o vzdělávání, kde nás ještě čeká debata o poskytování obědů. Mluvili jsme o zdravotní péči, o tom, co uděláme pro naše zaměstnance. Tam je to superhrubá mzda a samozřejmě digitalizace - méně státu, méně byrokracie. Připravujeme program pro mladé rodiny. Je velice důležité, aby se mladí lidé nebáli z ekonomických důvodů zakládat rodiny, a na to připravujeme speciální program.

Konstatovali jsme, že se budem víc setkávat, hned příští týden se setkají všichni naši experti na cut-off score a stravné ve školách. Budeme se potkávat i všichni společně, ministři s hejtmany.

A samozřejmě, Evropa. Jasně jsme řekli, že chceme být v Evropě aktivní a sebevědomý stát, že chceme zvýšit náš vliv, že chceme bojovat za naše národní zájmy, že chceme méně Evropy a lepší Evropu.

Koukněte na reportáž Novy, kterou dávám do komentářů. Atmosféra byla úžasná.

Hned po konferenci jsme s Alenou Schillerovou představili náš nový nápad pro malé živnostníky, chceme zavést jen JEDEN odvod, možnost úhrady daně a zdravotních a sociálních odvodů JEDNOU pevnou částkou. Odpadla by jim tak administrativa s vedením evidence příjmů a s daňovým přiznáním i následné kontroly. Musíme se prostě vžít do živnostníka a toho, co potřebuje. Zakládá firmu a chce být úspěšný. Boj proti byrokracii, digitalizace a někdy neúnosné a nekoordinované kontroly.

Díky moc ještě jednou Tomášovi Macurovi, že nás pozval do Ostravy, a spolu s Petrem Vokřálem připravili tuhle, podle mě nejlepší akci v historii hnutí.

 

Mějte se krásně. Přeju vám všem fajn týden.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

22:16 Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

GATESTONE INSTITUTE Kdo hájí člověka obviněného z rasismu, ten riskuje, že z něj bude také obviněn. …