Babiš vytáhl novou kauzu Rakušanova hnutí: Je to strašně zajímavé, ale některá média to vůbec nezajímá

22.05.2022 11:27 | Ze sítí

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš otevřeně promluvil o další kauze hnutí STAN. „Je to strašně zajímavé, co bude dál. Ale některá média to vůbec nezajímá,“ poznamenal Babiš.

Babiš vytáhl novou kauzu Rakušanova hnutí: Je to strašně zajímavé, ale některá média to vůbec nezajímá
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bývalý premiér Andrej Babiš, předseda hnutí ANO v Břeclavi

Andrej Babiš se obul do druhé nejsilnější vládní strany, do hnutí STAN.

Poznamenal, že poté, co se postu ministra průmyslu vzdal Věslav Michalik (STAN), poté, co exposlanec Jan Farský odjel na studijní pobyt v USA, přičemž zpočátku si chtěl ponechat mandát poslance, přestože věděl, že prožije přibližně půl toku v USA, a poté, co europoslanec Stanislav Polčák přislíbil obcím odškodnění a pomoc ve vrbětické kauze a z této pomoci si posléze chtěl vzít advokátský díl – má podle Babiše STAN další problém.

„Podnikatelské hnutí STAN, které nejdřív podnikalo společně s Kalouskem a potom s KDU-ČSL, tak má další zajímavou záležitost. Po kauzách pana Michalíka, Farského, Polčáka, po kontroverzních sponzorech hnutí, tak jejich pražský lídr STAN nakoupil byty ve Španělsku. Velice levně. Takže je to strašně zajímavé, co bude dál. Ale některá média to vůbec nezajímá,“ pravil Babiš

„Vlivný pražský politik Petr Hlubuček tají své majetkové poměry. Informace odmítají sdělit jak příslušné úřady, tak samotný politik. Jak nyní zjistily Seznam Zprávy, náměstek pražského primátora vlastní třeba apartmá na jihu Evropy,“ napsal k tématu server Seznam Zprávy.

„Tady server Seznam Zprávy,“ který Babiš pravidelně označuje za „kyperskou firmu“, „zjistil, že cena Hlubučkových bytů je o 9 milionů vyšší, než uvádí. Evidentně to nikoho až tak nevzrušuje a pan předseda STAN stále tvrdí, jak je to skvělé hnutí. Ano. Je to podnikatelský subjekt, který dělá jenom kšefty ve svůj prospěch. V prospěch svých funkcionářů,“ poznamenal Babiš.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářek a skřípění zubů – jedna větev Čapího hnízda u soudu neskončí. Přišel vztek

15:15 Nářek a skřípění zubů – jedna větev Čapího hnízda u soudu neskončí. Přišel vztek

Policie odložila takzvanou reklamní větev kauzy Čapí hnízdo, ve které prověřovala možné daňové úniky…