Babiš vzkazuje demonstrantům: Protestujete proti nesmyslům, kterým jste uvěřili. O StB, o farmě, teď i o únosu mého syna

18.11.2018 16:51

Premiér Andrej Babiš reaguje na tisíce lidí, kteří demonstrovali v sobotu během připomínky svátku 17. listopadu v Praze i v dalších krajských městech po celé České republice. Požadovali jeho demisi. „Protestující a odpůrci zneužívají choroby mého syna proti mně,“ napsal serveru iROZHLAS v SMS zprávě.

Babiš vzkazuje demonstrantům: Protestujete proti nesmyslům, kterým jste uvěřili. O StB, o farmě, teď i o únosu mého syna
Foto: Vít Hassan
Popisek: „Pochod Za slušné Česko“ z Hradčanského náměstí přes Národní třídu na Staroměstské náměstí
reklama

V úvodu zprávy předseda vlády Andrej Babiš předeslal, že těmto lidem, kteří se demonstrací účastnili, nemá co vzkázat. Je si podle svých slov vědom jejich práva vyjádřit svůj názor. Beztak podle něj protestují především proti smyšleným informacím, kterým uvěřili.

„Akorát protestují proti tisíckrát opakovaným lžím o StB, o farmě a nově o únosu syna, který se nikdy nestal, a zneužívají choroby mého syna proti mně,“ reagoval Babiš prostřednictvím SMS pro server iROZHLAS.cz na sobotní demonstrace. Protestující během dne vyšli do ulic s transparenty požadujícími demisi premiéra. Akce vyvrcholila v sobotu večer na Staroměstském náměstí a následně se někteří lidé přesunuli slavit 17. listopad na Václavské náměstí.

Premiér se v době, kdy demonstrace probíhaly, na území České republiky ale nenacházel. Před demonstranty prý neutíkal, nad ránem odletěl za svým synem do Švýcarska poté, co v noci položil květiny na Národní třídě. Ty později vyhodili jeho odpůrci do koše. Babiš už před médii avizoval, že se k celé věci kompletně vyjádří až v televizi. Večer tak vystoupí v televizi Nova. Jestli už je ze Švýcarska zpět, jisté není.

Původní zdroj ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Naše rodina si ho vybrala, aby komentoval rozloučení s Karlem Gottem a on... Hodně silná facka Železnému z ČT

15:30 Naše rodina si ho vybrala, aby komentoval rozloučení s Karlem Gottem a on... Hodně silná facka Železnému z ČT

Na moderátora České televize Jakuba Železného se snesla vlna kritiky po tom, co se otřel o vyznamena…