Babiš žádosti o centralizaci nákupů nerozumí, vnitro už to dělá

28.03.2020 6:50

Premiér Andrej Babiš (ANO) nerozumí žádosti krajů o centralizaci nákupů a distribuce ochranných pomůcek pod vnitro. Předseda vlády to ČTK napsal s tím, že zásobování krajů a jejich nemocnic už vnitro prostřednictvím hasičů realizuje. Vicepremiér a šéf dopravy Karel Havlíček (za ANO) k výtkám hejtmanů, že respirátory a další vybavení odebírá například jeho ministerstvo, řekl, že distribuce je z jeho pohledu spravedlivá.

Babiš žádosti o centralizaci nákupů nerozumí, vnitro už to dělá
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)
reklama

Kraje si přejí, aby se nákupy a distribuce pomůcek potřebných při koronavirové krizi soustředily výhradně na vnitro. Chtějí o tom jednat s premiérem. Například pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) kritizuje, že distribuce materiálu spadá pod čtyři resorty - dopravy, zemědělství, vnitra a zdravotnictví. "Do centrálních dodávek si sahá mimo systém, kdo chce, a pak se nestačíme divit, že nejkvalitnější respirátory jsou k dispozici profesím, které z našeho pohledu nejsou v první linii v kontaktu s pozitivními pacienty," řekl ČTK Netolický.

Havlíček ČTK řekl, že dodávky jsou z jeho pohledu spravedlivé. „Distribuuje to vnitro. Ty respirátory teď přicházejí, myslím, že se to doplňuje docela dobře," uvedl. Nesouhlasí s tím, že by v dopravě respirátory potřeba nebyly. "Řidič přichází do styku s pasažéry, stejně tak průvodčí. Nechci říkat, kde jsou víc nebo míň důležití," uvedl.

Babiš napsal, že zásobování krajů, jejich nemocnic a záchranných služeb má na starosti vnitro prostřednictvím hasičů. „Ministr (vnitra Jan) Hamáček (ČSSD) zorganizoval z Číny letecký most na dodávky ochranných pomůcek, tak té žádosti nerozumím," uvedl. Také Havlíček zdůraznil, že už nyní má hlavní roli vnitro. „My tam dáváme průběžné požadavky, řeší se to na krizovém štábu a myslím, že to funguje, že se to vykrývá docela spravedlivě," řekl Havlíček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Řezat uši. Útok na seniory! Hřebejkovo nové dílo přidělává ČT problém

13:41 Řezat uši. Útok na seniory! Hřebejkovo nové dílo přidělává ČT problém

Česká televize nabídla divákům v neděli opět novinku – krimikomediální seriál Boží mlýny od Jana Hře…