Babiš ze svých novin útočí na Kalouska: Žádná krize nebyla, krizi způsobil on!

2. 11. 2013 14:07

Lídr hnutí ANO miliardář Andrej Babiš má jasno. Za českou hospodářskou krizi může Kalousek. Tento muž vyčítá ANO, že jde o stranu jednoho muže a přitom sám vede TOP 09. To je podle Babiše skutečná strana jednoho muže - právě Miroslava Kalouska, který se prý coby ministr financí vymlouval. Došlo také na pochvalu expremiéra Petra Nečase a na slova prezidenta Zemana.

Babiš ze svých novin útočí na Kalouska: Žádná krize nebyla, krizi způsobil on!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš

„Nebyla žádná krize, tady krizi způsobil Kalousek, vůbec tomu nerozumí. Když krachli Lehman Brothers, on vzal rodičovskou, zmrazil důchody, navýšil daně. Všechno špatně, všechno naopak. On zabrzdil spotřebu, on nahnal lidi, že dali úspory do bank, on udělal spotřební daň na pohonné hmoty, takže všichni tankují mimo. On navýšil DPH na potraviny, proto kupují za hranicí. On ani netuší, co jsou finance, a Schwarzenberg papouškuje, jaký je skvělý ministr. On udělal všechno naopak. To jsou kecy, jaká krize? My tu máme krizi 23 let, protože tuto zemi řídí lidi, kteří na to nemají, kterým záleží hlavně na osobním prospěchu,“ rozpálil se Babiš.

Strana jednoho muže a prezident Zeman

To se prý může stát v zemi, kde v politice sedí lidé, kteří toho v obyčejném životě mnoho nedokázali. Umí sice mluvit v televizi o programových prioritách, ale to je podle Babiše asi tak všechno. Ani ty programy pak nedodržují. O tom svědčí právě skutečnost, že pravicová vláda expremiéra Petra Nečase (ODS) zvyšovala daně, přestože původně slibovala opak. Ačkoli je Nečasovi třeba přiznat, že umožnil dosazení Pavla Zemana či Lenky Bradáčové na klíčová místa v aparátu vyšetřovatelů. Ačkoli ho to nakonec samotného „semlelo“, má zásluhu na emancipaci vyšetřovatelů.

Následně Babiš popisuje další Kalouskovu slabinu. Vede prý svou stranu jako subjekt jednoho muže. Lidé ho poslouchají.  Strana navíc vznikla tím, že vzal polovinu lidovců, a ani ne za rok už s nimi byl ve vládě. Naproti tomu ANO vznikalo odspodu a funguje už dva roky, aniž by mezi tím došlo na nějakou účast ve vládě.

Připomíná také skutečnost, že to byly právě pravicové strany v čele s Miroslavou Němcovou a Miroslavem Kalouskem, které opakovaně prohlašovaly, že je miliardář agentem StB. Babiš trvá na tom, že to není pravda, ačkoli dodává, že byl členem KSČ a dnes se za to stydí.

„Celé moje spojení s StB byla mediální kampaň. To nebyla náhoda. Miloš Zeman to řekl v rozhovoru, že to bylo celé na mě mediální faul,“ uzavírá Babiš s tím, že on byl obětí StB, nic nepodepsal a v rodině měl dvě emigrace, za což trpěl jeho otec. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To jsou peníze občanů, proboha! Xaver se zděsil, šlo o ČT. Je tu snaha zkoumat platy. A co Dvořák?

18:42 To jsou peníze občanů, proboha! Xaver se zděsil, šlo o ČT. Je tu snaha zkoumat platy. A co Dvořák?

Poslankyně Barbora Kořanová (ANO) má za to, že většině lidí v České republice nevyhovuje zpravodajst…