Babišova ministryně udeřila na ČSSD: Kdyby tak občané viděli, co se děje na jednání vlády! Vím, kvůli komu stát přišel o peníze. Mám to v trezoru

03.03.2015 8:24

Přestřelka mezi koaličními partnery z ČSSD a ANO se dočkala dalšího kola v noci, když se ke vztahům ve vládě vyjádřila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Ministryně za ANO, která svým radikálním přístupem vůči všem tradičním stranám zaujala hned po svém nástupu, se nyní na Facebooku podělila o své zážitky z fungování koalice.

Babišova ministryně udeřila na ČSSD: Kdyby tak občané viděli, co se děje na jednání vlády! Vím, kvůli komu stát přišel o peníze. Mám to v trezoru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

Vše začalo v sobotu na sněmu ANO, kde Andrej Babiš ve svém projevu zaútočil s nečekanou silou na své koaliční partnery, zejména na ČSSD. „Je to velká strana, právě taková, proti kterým jsme chtěli bojovat. Je zatížena kontroverzní minulostí a je zvyklá na nadstandardní rozhazování veřejných prostředků, kterým si kupuje své voliče,“ zaznělo na pražském Chodově.

V pondělí zareagoval blogem zveřejněným na stranickém webu předseda ČSSD, premiér Bohuslav Sobotka. Formu svého nezvykle ostrého vzkazu vysvětlil tím, že u nás už nezbylo zase tolik nezávislých médií, což byla zjevná narážka na Andreje Babiše, kromě předsedání ANO a ministrování na financích též vlastníka největšího mediálního domu v zemi.

Na poznámky o kontroverzní minulosti ČSSD reagoval obsáhlým shrnutím partajních dějin, které zakončil: „ANO žádnou historii nemá, tu má jen Andrej Babiš. A ten se opravdu nenarodil až v roce 2011.“

Vcelku prý ale razanci hnutí ANO chápe: „Ke stranickým sjezdům bohužel takové věci patří, a když nemáte lidem moc nového co říci a volby jsou předem domluvené, můžete vyplnit ty dva povinné sjezdové dny alespoň mediálně lechtivou kritikou koaličního partnera, který je současně váš poslední silný politický soupeř,“ napsal.

Pondělní premiérský blog vyburcoval Babišovu ministryni Šlechtovou, která se v pozdních večerních hodinách na svém Facebooku vyjádřila k tomu, jak funguje koaliční spolupráce pod taktovkou ČSSD. Andrej Babiš byl prý při svém projevu ještě mírný.

„Škoda, že jednání vlády nejsou veřejná a že občané opravdu nevidí, jak se vládne a jak koalice v reálu funguje,“ pozdechla si Šlechtová. Běžně se prý děje například to, že se členové vlády za ČSSD snaží přetahovat kompetence z resortů ovládaných ANO. Ona sama prý takovým pokusům čelí běžně.

„Najednou všichni rozumí fondům – i Úřad vlády, který je jen servisním orgánem vlády,“ napsala ministryně a dodala, že tento oficiálně servisní orgán jí přitom ještě nikdy žádný servis neposkytl. „Kompetence je na Ministerstvu pro místní rozvoj. To je koalice?“ ptá se ministryně řečnicky.

Pokud jde o konkrétní problém evropských dotací a jejich nedočerpání za období 2007–2013, viníci se prý nyní tváří jako neviditelní. „Právě vlády ČSSD zavinily mnohé,“ dodává k tomu ministryně a přidává ještě varování: „Detaily se mi na Facebook nevejdou, ale do trezoru ano.“

A pokračovala dalšími výčty hříchů, které ve vedení jejího resortu měla napáchat ČSSD, například nejrůznější nevypověditelné smlouvy v oblasti cestovního ruchu nebo podpory bydlení.

„Možná je na čase říct, komu jde o naše občany, a komu jen o moc nebo výlety v pracovní době na golfová hřiště,“ zakončila Šlechtová varovně.

Z Facebooku Karly Šlechtové:

Skoda,ze nejsou verejna jednani vlady a ze obcane opravdu nevidi,jak se vladne a jak koalice v realu funguje. Predseda Babis byl jeste mirny. Kritika jeho projevu je jen politicky predboj pred sjezdem CSSD. Napr. CSSD chce pretahovat kompetence resortu ANO. Najednou vsichni rozumi fondum - i Urad vlady, ktery je jen servisnim ?? organem vlady (vlady? Mne jeste zadny servis vlastne necinili), kterym vlastne nikdo nerozumi. Kompetence je na MMR. To je koalice?
Vinici nedocerpani za 2007-2013 jsou nyni neviditelni; prave vlady CSSD zavinily mnohe. Detaily se mi na fcb nevejdou, ale do trezoru ano ...
A co otazka uzavirani nevypoveditelnych smluv na MMR ze strany vedeni MMR za CSSD? Napr. v oblasti cestovniho ruchu nebo podpor v bydleni na ruku anebo nerizeni stavebka? Mozna je case rici, komu jde o nase obcany a komu jen o moc nebo vylety v pracovni dobe na golfova hriste ...


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

23:33 Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

„Je zjevné, že pan premiér bude brzo potřebovat soudce,“ pronesl poslanec a zpravodaj k závěrům vyše…