Babišovi za zády: Obcování s Pekarovou. 127 korun za jedno slovo. Skryté dění v ANO

17.02.2021 13:42

Mnozí politici začínali s politikou v mládežnických organizacích politických stran. Svou „mladou“ odnož má i ANO. Co jsou tito aspirující politici zač? Na to se podívala Jana Bobošíková a našla zajímavé věci. Např. že na transparentním účtu nemají ani vindru. Mladí anonisté mají velmi rádi Evropskou unii a ekologii. Ale když spolu s Markétou Pekarovou Adamovou, Janem Čižinským a dalšími chtěli prosadit návrh, aby u mikrotenových sáčků bylo důrazné varování, „staré“ ANO jim to zatrhlo. A od daňových poplatníků z celé Evropy včetně Česka dostali 200 000 korun na chvalozpěv o EU.

Babišovi za zády: Obcování s Pekarovou. 127 korun za jedno slovo. Skryté dění v ANO
Foto: repro Facebook
Popisek: Předsedkyně Mladého ANO Markéta Plesníková

Většina stran má své mládežnické organizace, např. existují Mladí sociální demokraté či Mladí komunisté. A i když se o hnutí ANO traduje, že cílí především na lidi v důchodovém věku, i ono má své mladé zastánce, nazvané jednoduše Mladé ANO.

Ovšem s parlamentním ANO nemají mladí babišovci moc společného. Vznikli v roce 2015 a podle svých stránek mají s Babišovým hnutím úzce spolupracovat a zvyšovat v ČR „politické povědomí“. Ovšem kuriózní je, že na svém transparentním účtu u Komerční banky nemají mladí babišovci ani korunu a k nahlédnutí nejsou ani žádné transakce. Dle Jany Bobošíkové přitom dostávají od velkého ANO až 40 tisíc korun měsíčně.

 

Anketa

Skončí letošní ,,covidová zima" celonárodní tragédií?

76%
24%
hlasovalo: 5498 lidí
Mladí anonisté jsou také velmi proevropští, což sdílejí například s TOP 09. „Každý z nás by se měl zasadit o to, aby co nejvíce lidí šlo volit a zvolilo si budoucnost, kterou chtějí. A ta jediná je v Evropě,“ řekla kupříkladu předsedkyně mladého ANO, Markéta Plesníková. Poslední aktualitou na webu je článek nazvaný „mladý, liberální a evropští“ a pojednává o tom, jak se mladé ANO stalo členem LYMEC, tedy Evropské liberální mládeže.

„My jako Mladé ANO jsme tímto krokem jasně dokázali, jaké hodnoty jsou nám nejbližší – liberální a proevropské. Liberalismus je budoucnost Evropské unie – tolerance k různorodosti, svoboda, individualismus, rovnost a racionalita, to je to, co EU v dnešní době potřebuje. Ať už na obranu před populisty nebo narůstajícími krajními a protekcionistickými politickými uskupeními,“ napsala tehdy Plesníková. Také podporuje manželství pro všechny. Dodejme, že tato „aktualita“ pochází z dubna roku 2019. Od té doby Mladé ANO žádné aktuality nemá.

Na domácí půdě mají mladí, politicky aktivní, babišovci zájem o ekologii, např. o mikrotenové sáčky. Spolu s mladými lidovci, sociálními demokraty, TOP 09, Piráty a STAN si prosadili projednávání pozměňovacího návrhu zákona o obalech, tedy že by v obchodech bylo u mikrotenových sáčků varování, že tyto sáčky škodí životnímu prostředí. Jenže čáru přes rozpočet Mladému ANO udělalo staré ANO. Návrh podpořil z ANO jen jeho navrhovatel, poslanec Ondřej Babka. Negativně se k němu postavil sněmovní výbor pro životní prostředí i samotné ministerstvo řízené Richardem Brabcem (ANO). Ale zato se zamlouval třeba Pirátům. Což ve videu komentovala Bobošíková slovy: „S liberální opozicí si Babišovi junioři prostě dobře rozumí.“ Rýpla si, že se sice zabývají ekologií, ale na srazu Mladého ANO to byla jedna PET lahev vedle druhé.

Kromě peněz od Andreje Babiše čerpali mladí anonisté peníze i z programu Erasmus, konkrétně se dle registru smluv jedná o částku 7 868 eur, v přepočtu přibližně 200 tisíc korun. Tyto peníze byly mladým babišovcům přiděleny na projekt MÁ VIZE. Tato „vize“ roku 2040 je na stránkách Mladého ANO. Má 1 574 slov. Jednoduchou matematikou je tedy možné vypočítat, že za jedno slovo zaplatili daňoví poplatníci (do programu Erasmus přispívá i Česká republika) 127 korun. Věta „Budeme pulsující srdce Evropy“ tedy stála 508 korun, „Jsme hrdí, že jsme Evropané“ pak 635 korun a „Jsme šťastní, že jsme součástí celku, který nikdo neporazí“ dokonce 1 143 korun. Program Erasmus v Česku spravuje příspěvková organizace Ministerstva školství jménem Dům zahraniční spolupráce.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...



Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

21:45 „To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

Komunistická éra zpátky v novém kabátě? K umělci Milanu Knížákovi se dostaly alarmující informace o …