Babišovo médium smazalo článek Bělobrádkovi. A je zle

10.05.2016 10:24

Redakce serveru blog.idnes.cz smazala článek místopředsedovi vlády a šéfovi lidovců Pavlu Bělobrádkovi, píše na serveru Svobodu médiím publicista Jiří Leschtina.

Babišovo médium smazalo článek Bělobrádkovi. A je zle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda vlády Pavel Bělobrádek

Bělobrádek k tomu dostal toto vysvětlení: „...váš poslední článek obsahuje prvky politického PR, proto jsme článek museli stáhnout z titulní strany blogů.“ Podle Bělobrádka podobný výmaz zažili i další lidovečtí blogeři na tomto webu.

Správci blogů prý vadila u Bělobrádka tato pasáž: „V současném často zmiňovaném sporu o islám zastáváme stanovisko, že na prvním místě je respekt k občanským svobodám a lidským právům, což platí jak pro hosty, tak pro domácí. Což si jako předseda strany a vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace vykládám tak, že potřebujeme bojovat s demografickým deficitem a musíme daleko více investovat do vzdělávání a vědy.“ A pak ještě věta: „Ve sněmovně bojujeme za práva opozice a za dodržování demokratických procedur a odmítáme řídit stát jako firmu, protože firemní kultura velkých korporací jde vždy proti demokracii.“

Celý text je ZDE

Ze sdělení správce blogu vyplývá, že se opírá o bod z kodexu blogera, který za nepřijatelné články mimo jiné označuje „propagační texty politických stran, politiků nebo jejich příznivců včetně textů vyzývajících ke zvolení konkrétního politického subjektu“.

Podle Leschtiny je to paragraf značně natahovací a při jeho striktním výkladu by se politici a zvláště funkcionáři stran neměli na blozích iDNES objevovat vůbec.

Leschtina poukazuje na to, že stejně jako Bělobrádek pilně bloguje na iDNES.cz také ministr financí Andrej Babiš, jenž vlastní vydavatelství MAFRA, kam spadá deník Mladá fronta Dnes se svým webem. Babiš v jednom ze svých blogů na adresu ministra zdravotnictví klidně utrousí: „Já možná nedokážu, že má pan Němeček problémy s alkoholem, pokud bude uklízečka na ministerstvu zdravotnictví disciplinovanější než pan Němeček a pokud bude poslancům zdravotního výboru hloupě přiznávat, že ji na mol opilý pan ministr na říjnovém zasedání ve Znojmě vyzýval k tanci.“

To, že správce blogu odstraní Bělobrádkův, podle Leschtiny umírněný text, a zároveň tam ponechává už celé měsíce Babišovu nactiutrhačskou perlu, prý vypovídá o plíživé cenzuře ve stranickém a ekonomickém zájmu vlastníka a jednoho z nejmocnějších politiků v zemi.

reklama

autor: vam

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co je to dezinformace?

Proč není tento pojem legislativně uchopen a jak je možné, že i přesto vláda vyhazuje miliony za boj proti nim? Jak se dezinformace pozná?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Každá molekula, kterou tu pálíme, tak je ruská.“ Poslanec ODS v ČT propálil „tajemství“

7:55 „Každá molekula, kterou tu pálíme, tak je ruská.“ Poslanec ODS v ČT propálil „tajemství“

Energetický regulační úřad (ERÚ) ve čtvrtek oznámil definitivní rozhodnutí ohledně cen energií. Co b…