Babišovu výzvu k sázení bude řešit ministerstvo. Reklama na hazard má pravidla

31.01.2023 17:00

„Byl jsem ve Fortuně, kurz je 12. Vsaďte si 1 000 Kč a přijďte všichni volit, vyhrajete 12 000 Kč. Babiš vždycky pomáhá, za Babiše bude líp,“ napsal ve čtvrtek na Twitteru tehdy prezidentský kandidát Andrej Babiš. Nyní, jak píše server iROZHLAS.cz, tuto jeho výzvu prověří Ministerstvo financí. Policie již dostala několik podnětů.

Babišovu výzvu k sázení bude řešit ministerstvo. Reklama na hazard má pravidla
Foto: Screen vysílání ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci po porážce v prezidentských volbách

Babiš totiž svou výzvou mohl porušit zákon o regulaci reklamy. Ministerstvo se tedy rozhodlo prověřit případné porušení zákona. „Čistě z pohledu zákona o hazardních hrách, kterého jsme gestorem, obecně nespatřujeme v daném prohlášení porušení zákona, které by mohlo být sankcionováno,“ řekl k tomu mluvčí Ministerstva financí Tomáš Weiss s tím, že je nicméně otázkou, zda se nemohlo jednat o reklamu na hazardní hru v rozporu se zákonem o regulaci reklamy. Podle něj by taková reklama měla obsahovat sdělení o zákazu účasti osob mladších osmnácti let a také zřetelné varování, že účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

„Co se týče podnětů od Policie České republiky, jakmile Ministerstvo financí tyto podněty obdrží, budeme se jimi v rámci naší gesce neprodleně zabývat,“ doplnil Weiss.

Podle hlavního bookmakera Fortuny Michala Hanáka se řada lidí skutečně po Babišově výzvě zaregistrovala a následně na něj i sázela. A to sumy od pěti set korun do vyšších desetitisíců. 

„Pokud skutečně existuje člověk, který vsadil poslední peníze, doloží, že je v nějaké podobné obtíži, nevěřím tomu, že Andrej Babiš vůči tomu zůstane imunní,“ řekla k tomu v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz místopředsedkyně hnutí. Babiš byl totiž za svůj tweet kritizován. Schillerová zároveň dodala, že šlo ze strany Babiše o nadsázku. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další banka padá. A hodně velká. „Kaput. Vyberte si peníze,“ zaznělo

17:00 Další banka padá. A hodně velká. „Kaput. Vyberte si peníze,“ zaznělo

Hrozba bankovní krize se ani po záchraně Credit Suisse z Evropy stále nevytratila a investoři se obá…