Babišův server: Se Zemanem letěla do Kazachstánu i další kontroverzní osoba

26. 1. 2015 13:18

S prezidentem Milošem Zemanem letěla na státní návštěvu Kazachstánu další kontroverzní osoba. Kromě již dříve médii odhaleného vrbětického zbrojaře Petra Bernatíka, výkonného ředitele firmy Imex Group, byl na palubě letadla také advokát Tomáš Jindra, údajná spojka Ivo Rittiga na Janu Nečasovou (dříve Nagyovou). Podle olomouckých žalobců se přes Jindru dostávaly informace z BIS právě k lobbistovi Rittigovi.

Babišův server: Se Zemanem letěla do Kazachstánu i další kontroverzní osoba
Foto: Radim Panenka
Popisek: Přijetí Miloše Zemana v Kazachstánu

Podle serveru Lidovky.cz se Jindra dostal na seznam podnikatelské delegace jako zástupce firmy FOSFA a. s. V ní Jindra působí jako ředitel právního oddělení. Seznam podnikatelské delegace podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka schvaloval hradní kancléř Vratislav Mynář.

Server upozorňuje na to, že vrchní žalobci z Olomouce obvinili pražského právníka z trestného činu ohrožení utajovaných informací. Tajné zprávy měly unikat v období od června do července 2012 z kanceláře Jany Nečasové (dříve Nagyové), tehdejší ředitelky kabinetu premiéra Petra Nečase. Tomáš Jindra měl tyto tajné informace podle obžaloby předávat Ivo Rittigovi, část z nich se měla týkat přímo lobbisty. „Jindra byl v té době také v osobním a telefonickém kontaktu s Janou Nagyovou, která ho mimo jiné informovala o obsahu zpráv BIS, které by se mohly týkat aktivit podezřelých,“ napsal Ištvan Ústavnímu soudu.

Mynář serveru sdělil, že je nutné rozlišovat oficiální delegaci, kterou schvaluje Kancelář prezidenta republiky, a delegaci podnikatelskou, kterou připravuje Svaz průmyslu a dopravy, případně Hospodářská komora. Na otázku serveru, zdali tedy prezidentská kancelář pod jeho vedením členy ze seznamu už dále neprověřuje, neodpověděl.

Původní zprávu najdete zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat

20:14 „Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat

Václav Klaus mladší se dnes stal terčem verbálních útoků, když šel uctít památku padlých na Národní …