Bakala, StB, Babiš přes palubu, to vám nějak vypadlo. Teličkovi se akční video k volbám do EP vymklo z rukou

13.04.2019 7:48

„Workoholik ve vašich službách“ – tento originální slogan vévodí volebnímu klipu, kterým představuje hnutí Hlas europoslance Pavla Teličku jako lídra kandidátky v kampani před květnovými volbami do Evropského parlamentu. Klip se snaží upoutat akčními prostřihy a hesly, aby zdůraznil, jak workoholik Telička bojuje v Evropě za Česko, ale také počet najetých kilometrů či litrů čaje, které vypil během svého působení v Evropském parlamentu. Z některých výsměšných reakcí europoslanec rozhodně nadšený nebude, podívejte se sami.

Bakala, StB, Babiš přes palubu, to vám nějak vypadlo. Teličkovi se akční video k volbám do EP vymklo z rukou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Pavel Telička

V úvodu volebního spotu hnutí Hlas se europoslanec Pavel Telička objevuje s telefonem na uchu a prezentuje se jako první vyjednávač o vstupu Česka do Evropské unie, první eurokomisař, první velvyslanec při EU a také jako pátý nejaktivnější europoslanec z dalších 751 přítomných euposlanců. Hesla jsou prostříhána akčními záběry, v nichž spatřujete europoslance začteného do důležitých dokumentů, jednajicího za chůze se svými kolegy nebo u svého počítače či v plénu na půdě Evropského parlamentu.

Anketa

Věříte v úspěch nové pravicové strany Václava Klause?

81%
19%
hlasovalo: 16148 lidí

Následně videoklip ukazuje i Teličkovu tvář z osobního života, kdy se objevuje na procházce v přírodě se svou přítelkyni a jejich psy. Následují hesla představují Teličku jako člověka se srdcem, sportovce, otce, manžela, ale také jako ragbistu, vinaře... a pro podtržení jeho workoholismu i jako pracujícího robota.

Heslo „workoholik“ ještě několikrát zabliká ve videu. A na řadu se dostává i výčet jeho práce v Evropském parlamentu, a sice 100% přítomnost 7865 hodin a 99% docházka, 1761 návrhů a 1138 řečí na plénu. Nechybí ani upozornění na 76.800 kilometrů najetých autem mezi Prahou, Štrasburkem a Bruselem.

„Již více než 28 let prosazuji zájmy ČR v Evropě,“ zdůrazňuje ve spotu dál Telička. I to si vysloužilo slova kritikty jelikož číslo 28, které má hnutí Hlas ve svém volebním materiálu jako dominantní číslo, je zároveň volebním číslem konkurenčního SPD, zatímco Teličkovo uskupení kandiduje s číslem 24. Závěrem se v klipu volební lídr hnutí Hlas představuje jako „Workoholik ve vaších službách“.

„Reformní, prozápadní, demokratický a otevřený politický startup“ – tak se charakterizuje ve spotu hnutí Hlas. A objevují se i další z jeho tváří. Telička již sám uvedl, že členové kandidátky jsou vzdělaní, kvalifikovaní a dynamičtí. Hlas prý počítá na volby s pětimilionovým rozpočtem.

Poté, co Hlas svůj volební klip zveřejnil i na svých facebookových stránkách, začal to Telička od některých uživatelů slušně schytávat; k obsahu spotu a k Teličkově prezentací vyjádřili velký nesouhlas.

Objevily se narážky na to, že v klipu chybí informace z Teličkova CV o tom, že je synkem z komunistické nomenklaturní rodiny. Radek Cihla k tomu popsal Teličkova otce jako kariérního komunistického diplomata, agenta StB a člena KSČ. Zdůraznil také jeho spolupráci s kontroverzním podnikatelem Zdeňkem Bakalou nebo s Andrejem Babišem a hnutím ANO, za které byl Tekička několikrát zvolen a vykonával politický mandát. „Téměř čítankový příklad kariéristy a oportunisty,“ shrnul uživatel Cihla.

V dalších reakcích naopak zaznělo, že Telička nám vyjednal špatné podmínky už při vstupu do EU. Hana Kaufmanová ho proto volit nebude. „Kvóty na mléko, cukr... Už tu nemáme ani krávy,“ povzdechla si s tím, že zemědělství zmizelo a vše je špatně.

Hnutí odstartovalo horkou fázi kampaně a kandidáti se v příštích týdnech chystají do regionů, kde budou u kulatých stolů na náměstích diskutovat s voliči. Komentující Miloslav Havelka projevil spíše obavy, jestli bude Hlas existovat ještě 27. května.

Spot rozčílil Michala Wisiorka, podle kterého je Telička politický kariérista, jemuž nelze přičítat zásluhy, že by někdy pracoval pro Českou republiku. Vždy podle jeho názoru pracoval jen pro Bakalu a pro Brusel. Do EU se prý vyšplhal po Babišových zádech a poté, co přijal v EU vysoce placené místo, ho hodil přes palubu, míní přispěvatel do diskuse.

Do politických výšin ze podle jeho slov „vždyky nechal někým vynést“ a až nyní se tedy ukáže, jakou má skutečnou podporu občanů. Predikuje však, že podporu bude mít Telička malou, jelikož v europarlamentu občané potřebují řešit naše problémy, ale ne byrokrata, který bude obhajovat problémy vytvořené eurobyrokraty a hlasovat proti zájmům Česka.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

16:40 Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

Server Echo24.cz si posvítil na komunistickou minulost generála Petra Pavla. Ukazuje se prý, že Pave…