Bartoš byl v záznamech rozvědky neoprávněně, rozhodl soud

08.02.2011 15:39 | Zprávy

Podle úterního rozhodnutí pražského Vrchního soudu byl občanskodemokratický poslanec v databázi vojenské kotrarozvědky uveden neoprávněně. S tajnou službou prý nespolupracoval.

Bartoš byl v záznamech rozvědky neoprávněně, rozhodl soud

Poslanec ODS Walter Bartoš si může oddychnout. Podle verdiktu Vrchního soudu v Praze byl totiž v záznamech komunistické vojenské kontrarozvědky (VKR)  jako důvěrník evidován neoprávněně.

Soud tak v odvolacím jednání potvrdil verdikt pražského městského soudu z června 2009. Rozhodnutí je pravomocné.

Obvinění poslanci ztížilo život

Poslanec v minulosti uvedl, že mu evidence v protokolech kontrarozvědky značně zkomplikovala život.

To, že se v záznamech VKR objevil, se podle něj podepsalo i na jeho zdravotním stavu. Bartoš ještě před rozhodnutím soudu zveřejnil záznamy, které na něj VKR vedla.

Podle poslanců i bývalého ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Pavla Žáčka z nich vyplývá, že s touto tajnou službou nespolupracoval.

Chyběl prý i podpis

Bartoš již dříve uvedl, že v záznamech nikde není jeho podpis. Do evidence se prý dostal na základě udání kamaráda, což zjistil až ze samotného spisu.

Skutečnost, že se o něho VKR zajímala, si Bartoš vysvětluje tím, že sloužil u raketového vojska. Informace ze spisu o tom, že Bartoš předal kontrarozvědce některé zprávy ústně, označil poslanec za "ideologický balast".

Walter Bartoš je český politik, od roku 1998 působí jako poslanec za ODS. V minulosti pracoval také třeba na zastupitelstvu města Strážnice.

Více čtěte:

Bartoš chce schůzku K9. Kvůli přijímačkám

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jas

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

21:15 Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

„Čistokrevné zlo“ či „konec důvěry občanů v demokratické volby a v jejich výsledky.“ To zní od opozi…