Bartoš míří na Hrad. Kývne mu Zeman na předčasné volby?

28.04.2021 6:30

Prezident Miloš Zeman dnes přijme předsedu Pirátů Ivana Bartoše. Ten chce s prezidentem probrat návrh Pirátů a hnutí STAN na rozpuštění Poslanecké sněmovny a předčasné volby.

Bartoš míří na Hrad. Kývne mu Zeman na předčasné volby?
Foto: Screen FTV Prima
Popisek: Ivan Bartoš v Partii TV Prima

Po Bartošovi pak na Hrad přijde ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), se kterou bude prezident mluvit o ekonomických tématech a výhledu ekonomiky.

Piráti a STAN chtějí usilovat o předčasné volby poté, co Senát schválí volební zákon. Podle Bartoše to je jediná správná možnost, která voličům umožní "znovu rozdat politické karty". Aby se Sněmovna rozpustila, potřebují k tomu hlasy 120 poslanců.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zeman o víkendu uvedl, že Sněmovnu poté může, ale také nemusí rozpustit. To odmítli zástupci opozice i ústavní právníci. Podle nich má prezident povinnost tak učinit, a to bez zbytečného odkladu.

Zeman se dnes pozdě odpoledne na Hradě setká také s Alenou Schillerovou, se kterou probere ekonomické otázky. Zabývat se tak budou například novou makroekonomickou prognózou, kterou nedávno ministerstvo financí představilo. Mluvit mohou i o Konvergenčním programu, který schválila vláda. Popisuje rozpočtovou strategii vlády a plánovaný vývoj veřejných financí v následujících letech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …