Experti se shodují navíc i v tom, že jde o vůbec první zaznamenaný případ, kdy sociální síť lokálně maže všechny příspěvky pouze kvůli tomu, že obsahují jméno konkrétní osoby. Tommy Robinson, britský politický aktivista, proslul referováním o soudních procesech o bandách zločinců, kteří v Británii dlouhá léta znásilňovali nezletilá děvčata z nižších sociálních vrstev.
„Důvodem, proč pachatelům tento zločin procházel, byl rasismus,“ píše Bašta
Úředníci a policisté se prý proti tomu báli zakročit, aby nebyli obviněni z rasismu, a přivírali oči. Když prý konečně došlo k zatčením a soudům, státní orgány usoudily, že kolem celé záležitosti musí být minimální publicita, což Tommy Robinson s odvoláním na svobodu slova a informací porušil. „Takže byl zatčen, odsouzen a na sociálních sítích proklet. Tak jako kacíři ve středověku,“ podotýká Bašta s tím, že stejně jako za časů inkvizice, každého, kdo pronese jeho jméno, stihne trest.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab