Bělobrádek na vědeckém symposiu na adresu matek samoživitelek: Jejich syn prostě s tátou nezatluče hřebík

24.10.2017 6:23 odp.

Matky samoživitelky jsou zřejmě oblíbeným tématem předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka. Není to tak dávno, co mediální prostor rozvířilo Bělobrádkovo vyjádření na jejich adresu ve smyslu toho, že by si samoživitelky měly najít nového chlapa. Bělobrádek osamocené matky zmínil opět na odborné konferenci o budoucnosti českého průmyslu a jeho návaznosti na kvalitních technické školství.

Bělobrádek na vědeckém symposiu na adresu matek samoživitelek: Jejich syn prostě s tátou nezatluče hřebík
Foto: Vít Hassan
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek na sjezdu

Místopředseda vlády pro vědu a výzkum a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se v úterý 24.10. zúčastnil jako jeden z panelistů konference o budoucnosti českého průmyslu a o technickém školství na půdě Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT. Kromě něj se diskuze účastnila řada osobností akademické sféry i průmyslu. Z politiků byl přítomen například bývalý ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš.

I Bělobrádek si před řízenou diskuzí v rámci konference připravil svůj vlastní krátký výstup. „Bez peněz kvalita vysokých škol nahoru nepůjde. Střední školy by měly přejít pod MŠMT. Je velmi nešťastné, když každý jednotlivý kraj postupuje trochu jinak,“ sdělil Bělobrádek ve svém vystoupení krátce po projevu Andreje Babiše na konto problematiky regionálního školství a technického vzdělávání.

„Je třeba udělat kategorie škol, rozdělit je na vědecko-výzkumné a ty čistě vzdělávací,“ doplnil. „Je nutné dát větší důraz na kvalitu, výkon a mezinárodní srovnávání,“ upozornil Bělobrádek, podle kterého je problém s technickým vzděláním v celé řadě zemí, od Británie až po Izrael. „Inženýrská kultura, kterou my tady máme ve střední Evropě, se pomalu opouští,“ postěžoval si – a pak to přišlo.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

„Od matek samoživitelek téměř žádný kluk nejde na technické obory, protože prostě s tátou nezatluče hřebík,“ upozornil Bělobrádek a oháněl se přitom blíže nespecifikovaným statistickým výzkumem ze Zlínského kraje.

Znamená to tedy, že matky samoživitelky či ženy obecně nevládnou kladivem či neprovádějí svépomocí opravy v domácnosti? Jisté je, že leckterý lidsko-právní aktivista či feminista by mohl být výrokem Pavla Bělobrádka rozezlen v tom smyslu, že takový výrok zavání sexismem či minimálně alespoň přesvědčením o tradiční roli ženy v domácnosti.

Nelze nezmínit i to, že Pavel Bělobrádek se již jednou do matek samoživitelek opřel nepěkným výrokem v tom smyslu, že si mají najít nového chlapa, a to v rozhovoru pro server E15. V reakci na mediální ozvěnu, kterou jeho doporučení matkám samoživitelkám způsobilo, se Bělobrádek občanům na sociálních sítích omluvil. Hájil se tím, že byl výrok vytržený z celkového kontextu a lidé nepochopili nadsázku. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jonáš KřížTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mainstream by s ním měl problém... Krameriovu cenu získal Martin Nezval. Z jeho knihy zamrazilo i Baštovi

21:02 Mainstream by s ním měl problém... Krameriovu cenu získal Martin Nezval. Z jeho knihy zamrazilo i Baštovi

„Je třeba intenzívně uvažovat, jak snížit průměrnou inteligenci nadbytečného lidstva, aby se dalo ef…