Benda slavil narozeniny dva dny. Druhý nepovolený mejdan už má taky oběti

27.01.2021 18:23

Navzdory tomu, že se Milan Hnilička účastnil oslavy narozenin teplického podnikatele Petra Bendy, ředitel Národní sportovní agentury zůstal. Přestože vědomě porušil vládní restrikce pro boj s covidem a účastnil se zakázané akce. Vladislava Husáka stála účast na oslavě pozici krajského policejního ředitele. Zdá se však, že zakázané bujaré oslavy probíhaly v Bendově hotelu nejen v sobotu, nýbrž už v pátek.

Benda slavil narozeniny dva dny. Druhý nepovolený mejdan už má taky oběti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Benda
reklama

Teplický podnikatel Petr Benda slavil narozeniny. Porušil vládní nařízení a i v koronavirových časech uspořádal v teplickém hotelu Prince de Ligne oslavu. Na té se ukázali expremiér Jiří Paroubek, ředitel Národní sportovní agentury Milan Hnilička nebo liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák. Toho nakonec účast na oslavě stála místo. Hnilička šéfem sportovní agentury zůstal.

Podle informací deníku MF Dnes ale oslava probíhala nejen v sobotu, nýbrž už v pátek. „Menší oslava pro lidi z Teplic se konala už v pátek,“ řekl zdroj listu s tím, že jedním z účastníků byl i ředitel FK Teplice Petr Hynek.

Hynek svou účast na Bendově oslavě probíhající v pátek potvrdil. Uznal, že pochybil.  „Byl jsem tam v pátek. Pana Bendu znám strašně dlouho, možná už 25 let. Tak mi přišlo slušné popřát mu. Byla to chyba, vím to,“ řekl.

Za své pochybení je prý připraven přijmout trest. Předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer již účastníky akce kritizoval.

Kritickými slovy nešetřil ani primátor Teplic Hynek Hanza (ODS).

„Doba je šílená a dějí se šílené věci. Oproti tomu, jak mám absolutní pochopení pro restauratéry, kteří nevědí, co dají zítra dětem k večeři a otvírají své podniky ze zoufalství, na druhé straně si místní milionář Petr Benda uspořádá padesátiny. Chápu, že je to významný okamžik v životě mužů, ale už nemám pochopení pro to, že se oslavy účastní autority a představitelé vysokých státních funkcí, kteří by měli uklidňovat a sjednocovat občany v době pandemie. Tito představitelé se chovají velmi nezodpovědně a ještě si vymýšlejí velice laciné výmluvy, že to byly pracovní schůzky,“ kroutil hlavou Hanza.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…