Beneš bude i další čtyři roky předsedou představenstva ČEZ

17.12.2013 21:15 | Zprávy

Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš (43) bude i další čtyři roky předsedou představenstva této energetické firmy. Rozhodlo o tom dnes představenstvo společnosti. ČEZ o tom informoval na svém webu. Beneš ve funkcích generálního ředitele a předsedy představenstva ČEZ v září 2011 vystřídal Martina Romana.

Beneš bude i další čtyři roky předsedou představenstva ČEZ
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

"Dozorčí rada již v roce 2011 v zájmu zachování kontinuity zvolila Beneše členem představenstva na nové čtyřleté funkční období s účinností od 17. prosince 2013," uvedl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Od roku 2011, kdy rada Beneše zvolila, má devět nových členů z dvanácti. Nejbližší zasedání dozorčí rady se uskuteční ve čtvrtek 19. prosince.

Jako šéf společnosti ČEZ Beneš mimo jiné ukončil spor s těžební skupinou Czech Coal

Kříž doplnil, že Benešovi původní mandát předsedy představenstva vypršel v pondělí a dnes ho představenstvo ve funkci potvrdilo. Beneš je absolventem strojní fakulty Vysoké školy báňské - Technické university v Ostravě. V ČEZ pracuje od roku 2004, kdy nastoupil do pozice ředitele úseku Nákup společnosti ČEZ. Od roku 2006 zastával pozici ředitele Divize Správa. Od června 2007 zastával funkci výkonného ředitele.

Jako šéf společnosti ČEZ Beneš mimo jiné ukončil spor s těžební skupinou Czech Coal, s kterou podepsal smlouvu o dodávkách uhlí do elektrárny Počerady. Musel se potýkat s problémy společnosti v Bulharsku a Albánii.

ČEZ je největší tuzemská energetická firma. Loni hospodařila s čistým ziskem 40,2 miliardy korun, letos očekává jeho pokles na 37,5 miliardy korun. Většinovým vlastníkem je stát, který vlastní zhruba 70 procent akcií firmy.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…