Berlín se dále bude snažit o přerozdělení migrantů v EU

02.09.2015 21:44

Ani odpor některých států EU, zejména ze střední a východní Evropy, nemění nic na tom, že Německo se společně s Francií a Itálií bude snažit o rovnoměrné přerozdělení běženců mezi ostatní státy Evropské unie. Dnes to podle portálu Die Welt prohlásil šéf německé diplomacie Frank-Walter Steinmeier. Dodal, že toto téma nastolí na nadcházející víkendové schůzce ministrů zahraničí v Lucemburku.

Berlín se dále bude snažit o přerozdělení migrantů v EU
Foto: Radim Panenka
Popisek: Policie vyvádí uprchlíky z rychlíku v Břeclavi do připravených autobusů

„Ministři zahraničí Itálie, Německa a Francie Paolo Gentiloni, Frank-Walter Steinmeier a Laurent Fabius podepsali dokument, ve kterém vyzývají k účinné evropské odpovědi na krizi,“ uvedlo v prohlášení italské ministerstvo zahraničí.

Současná azylová pravidla EU je třeba upravit

V textu ministři mimo jiné uvádějí, že současná azylová pravidla EU, která vznikla před čtvrt stoletím, vykazují vady a omezení, proto potřebují upravit, tak aby mohla reagovat na současné výzvy. Součástí textu je i výzva ke spravedlivému přerozdělení migrantů podle možností unijních zemí.

Řím rovněž oznámil, že dokument byl již odeslán vysoké představitelce EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federice Mogheriniové se žádostí, aby se věcí o víkendu na neformální schůzce zabývali unijní ministři zahraničí.

Situace v Evropě se vyhrotila natolik, že jeden na druhého ukazuje prstem

Steinmeier v souvislosti s uprchlickou krizí, které Evropská unie čelí, vyzval k větší soudržnosti. Podle něj už situace v Evropě přerostla do takové podoby, kdy jeden na druhého ukazuje prstem. Takto podle něj není možné řešení najít.

Německo dlouhodobě podporuje rovnoměrné přerozdělení uprchlíků mezi ostatní státy. Británie a také východní země EU včetně České republiky na systém kvót odmítají přistoupit a nadále trvají na dobrovolném přijímání běženců.

Británie nejnovější výzvu Německa odmítá

Britský premiér David Cameron nejnovější výzvy Německa podle listu The Telegraph odmítá. Prohlásil, že přijímání dalších a dalších běženců není řešením, za klíčové naopak považuje prosadit mír a stabilitu v problémových částech světa.

Německý ministr vnitra Thomas de Maizière mezitím spolu se svými kolegy z Británie a Francie žádá mimořádnou schůzku na unijní úrovni, která by stanovila takzvané bezpečné země. Takovéto rozdělení států by úřadům mělo usnadnit azylové řízení a rychle odmítnout a vyhostit takzvané ekonomické migranty, kteří do EU neprchají před válkou a násilnostmi.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Němci – naši nejbližší přátelé.“ Festival v Plzni vzbudil vášně

4:44 „Němci – naši nejbližší přátelé.“ Festival v Plzni vzbudil vášně

Necelý týden před oslavami osvobození se v Plzni uskutečnily česko-německé, respektive bavorské dny …