Bez přeběhlíků by nebyl zvolen ani Klaus, píše Paroubek

28.01.2012 17:21

Expremiér a šéf LEV 21 Jiří Paroubek ve své knize "Plnou parou v politice" píše mimo jiné i o přeběhlících. Jeho web vaševěc.cz pasáž připomíná v souvislosti s odsouzením exposlance ČSSD Petra Wolfa kvůli zpronevěře dotací.

Bez přeběhlíků by nebyl zvolen ani Klaus, píše Paroubek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

"V období od podzimu 2006 až do léta 2008 nám z klubu ČSSD ve sněmovně odpadli čtyři poslanci. Tedy ze 74 poslanců zvolených za ČSSD přestali být členy klubu čtyři původně zvolení členové," vzpomíná Paroubek v knize. Postupně pak charakterizuje bývalé poslance Miloše Melčáka, Michala Pohanku a Evžena Snítilého. Ani jeden z nich z Paroubkova popisu rozhodně nevychází jako čestný a spravedlivý politik.

"A čtvrtým přeběhlíkem z klubu ČSSD v řadě byl poslanec Wolf. Když jsem po jeho přeběhnutí viděl materiál kontrolního orgánu Ministerstva životního prostředí, pochopil jsem. Ten člověk ukradl miliony korun z dotace z evropských fondů, kterou dostala jeho rodinná firma," strefuje se Paroubek i do posledního z přeběhlíků.

Podle Paroubka u nás byl z přeběhlíků vytvořen systém a rozhodně ke zlepšení politické kultury nepřidává. "Přeběhlíci, kteří de facto revidují výsledek voleb, vůli voličů ve prospěch jedné strany tak, jak se to stalo u nás, to ale bylo něco nového a unikátního. Bez nich by nevznikla a neexistovala pravicová vláda. Topolánkova vláda sice byla legální, ale po celou dobu své existence byla nelegitimní. Bez tří přeběhlíků ze sociální demokracie by nebyl zvolen podruhé prezidentem republiky ani V. Klaus," píše Paroubek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Brutální hnus, pro který by ve slušné společnosti nemělo být místo.“ Petr Žantovský se rozčílil. Podívejte se nad kým

5:15 „Brutální hnus, pro který by ve slušné společnosti nemělo být místo.“ Petr Žantovský se rozčílil. Podívejte se nad kým

TÝDEN V MÉDIÍCH Velice nevěrohodně působilo bubnování na poplach kvůli ohrožení svobody ze strany on…