Biskup Václav Malý: Mrzí mě, že se čeští politici odklánějí od ochrany lidských práv

02.04.2017 20:55

Biskup Václav Malý je znepokojen tím, jak se současní politici odklánějí od ochrany lidských práv. Ochrana lidských práv by měla být důležitá pro všechny členské země v EU, a to i v Číně. Pan biskup uznává, že obchod s Čínou je důležitý. Jen v zájmu peněz nesmíme přehlížet to, kolik lidí je v Číně pronásledováno. Třeba pro svou křesťanskou víru.

Biskup Václav Malý: Mrzí mě, že se čeští politici odklánějí od ochrany lidských práv
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Pomocný biskup pražský Václav Malý

V rozhovoru pro Deník Referendum si biskup Václav Malý posteskl nad tím, že vláda ještě nerozhodla o udělení azylu několika křesťanským věřícím z Číny, kteří prchli ze své vlasti před represemi a doufají, že v České republice najdou klid a bezpečí. Podle Malého není důvod čínským žadatelům o azyl nevyhovět, protože u nich lze takřka s absolutní jistotou předpokládat, že nejde o teroristy, zdůraznil biskup. Nejde prý ale jen o křesťany.    

„V Číně nejde jen o pronásledování křesťanů nebo Tibeťanů, ale také například o pronásledování advokátů, kteří se zastávají lidí na venkově, když přijdou o svoji půdu. Pronásledováni jsou učitelé, kteří jsou vystavováni tlaku, aby učili pouze podle oficiální linie. Tyto represe nejsou omezeny jen na určitou skupinu čínského obyvatelstva, ale jsou namířeny celkově proti každému jednotlivci nebo skupině, která projeví samostatnost nebo nejedná přesně v linii komunistické strany,“ řekl Malý.

Celý rozhovor naleznete zde.

„Nejsem proti ekonomické spolupráci jako takové, ale je třeba pamatovat i na oblast lidských práv. V posledních letech česká vláda tento aspekt přehlíží, a to právě při oficiálních jednáních s představiteli Číny,“ pokračoval.

Dnes se mu však zdá, že se čeští politici odklánějí od své tradiční role obhájců lidských práv, a to biskupa Malého znepokojuje a na české politiky mrzí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Senátu se chystá boj za práva českých držitelů zbraní

22:58 V Senátu se chystá boj za práva českých držitelů zbraní

Peticí LIGY LIBE „Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní“ se bude p…