Black Lives Matter? Snad skončí jako Hitler, doufá publicista Schmarcz

21.06.2020 16:40

Konzervativní publicista Martin Schmarcz vidí jistou paralelu mezi hnutím Black Lives Matter nebo Rebelií proti vyhynutí – Extinction Rebellion – a Adolfem Hitlerem.

Black Lives Matter? Snad skončí jako Hitler, doufá publicista Schmarcz
Foto: Repro Facebook
Popisek: Posprejovaná socha Winstona Churchilla na stejnojmenném náměstí

V roce 2013 se zrodilo hnutí Black Lives Matter – Na životech černochů záleží, které si klade za cíl upozorňovat na policejní a jiné násilí páchané na černošských občanech v USA. Po smrti černocha George Floyda, kterého před měsícem dusil bělošský policista, o hnutí mluví téměř celý svět. Levicové aktivistky nasprejovaly heslo „Black Lives Matter“ i na pomník Winstona Churchilla v Praze, kterého označily za rasistu.

Publicista Martin Schmarcz na serveru Info.cz napsal, že hnutí Black Lives Matter nebo hnutí Extinction Rebellion mají jednu společnou s Adolfem Hitlerem. Podle Schmarcze členové těchto dvou hnutí pravděpodobně nenávidí život v západní společnosti a stejně jako Hitler vzhlížejí ke kultu smrti a neváží si toho, jakou svobodu a prosperitu v západní společnosti vybudovali jejich předci.

„Bílí flagelanti podporující Black Lives Matter (BLM) stejně jako aktivisté Extinction Rebellion (XR) asi netouží po dlouhém a dobrém životě. Skrytě touží po smrti. A chtějí s sebou vzít do hrobu celou tisíciletou civilizační stavbu, na níž ještě jejich rodičům tolik záleželo. Co nám to jen připomíná? Ano, poslední chvíle Adolfa Hitlera, který byl také pevně přesvědčen, že německý národ ztratil právo žít. Ale nebyla to pravda. Šlo jen o konec jeho zvrácených idejí. Němci přežili a jsou dnes skvělou demokratickou a svobodnou zemí. Doufejme, že radikální sebevražedná hnutí skončí podobně jako nacismus,“ napsal Schmarcz.

Hnutí Black Lives Matter se podle Schmarcze v podstatě snaží ovládnout bělošskou část společnosti skrze princip historické kolektivní viny za to, co předci těchto bělochů v minulosti napáchali.

Jenže ve střední Evropě toto hnutí narazilo, protože lidé ve střední Evropě nemají pocit, že se nemají za co stydět. Zvláště lidé, kteří si pamatují život před rokem 1989 si váží svobody, kterou získali, a dobře si pamatují, co všechno museli odpracovat, když po roce 1989 chtěli uspět a vydělávat ve svobodném podnikatelském prostředí.

Právě díky tomu, že si řada lidí pamatuje, jak žili před rokem 1989 a co museli odpracovat po roce 1989, se podle Schmarcze může podařit překonat tohle hnutí šiřitelů jediného správného dobra a nechuti k životu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

17:30 Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

Letos uplynulo 30 let od smrti normalizačního prezidenta Gustava Husáka a 100 let od narození Alexan…