Blahopřeji svému příteli za odvahu říkat pravdu! Netanjahu pochválil Zemana za jeho slova ve Štrasburku. A přidaly se stovky Izraelců

18.10.2017 18:33

Prezident Zeman dostal významnou pochvalu za své vystoupení v Radě Evropy. Na svém facebookovém profilu ji vyslovil Benjamin Netanjahu, premiér Státu Izrael. „Děkuji svému příteli Miloši Zemanovi,“ napsal lídr židovského státu s odkazem na řeč hlavy státu týkající se Blízkého východu.

Blahopřeji svému příteli za odvahu říkat pravdu! Netanjahu pochválil Zemana za jeho slova ve Štrasburku. A přidaly se stovky Izraelců
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman s Benjaminem Netanjahuem

České média a valná část politické scény kritizovala prezidenta republiky za slova o ruské anexi Krymu, ostatní části Zemanova projevu zůstaly v podstatě zapomenuty. Aspoň v českém prostředí.

Připomínka dalších témat z projevu před Parlamentním shromážděním Rady Evropy musela přijít ze zahraničí. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na Facebooku „svého přítele“ Zemana pochválil a ocenil jeho odvahu. Zároveň s tím zveřejnil video z částí Zemanova projevu.

„Blahopřeji svému příteli Miloši Zemanovi, prezidentovi České republiky, za odvahu říkat pravdu!“ napsal premiér Netanjahu k videu na svém Facebooku. Pod příspěvkem se objevily stovky komentářů od Izraelců, kteří se ke slovům chvály připojují.

Britský delegát v Radě Evropy se před týdnem Zemana ptal, jak zajistit mír na Středním východě. „Pane prezidente, co můžete dělat vy a co můžeme dělat my pro mír na Středním východě?“ ptal se českého prezidenta zástupce z Velké Británie.

„Má odpověď by pravděpodobně byla hlubokým zklamáním. Já jsem přítelem Izraele, velkým přítelem Izraele. A z toho důvodu se domnívám, že mír na Středním východě musí být založen především na bezpečnosti Státu Izrael. Znám historii všech válek, které začaly v roce 1948, a každá válka byla pro Izrael vítězná. Ale pokud by kteroukoli z těchto válek prohráli, znamenalo by to konec židovského státu. Myslím si, že bohužel v některých zemích nebo hnutích jako Hizballáh, Hamás a dalších, přežívá tendence ke snahám o zničení Izraele, vymazání Izraele z mapy. Co se dá dělat, abychom v tomto regionu měli mír? Měli bychom odzbrojit teroristické organizace a ze všeho nejdřív bychom měli začít u Hamásu a Hizballáhu,“ odpověděl český prezident ve Štrasburku v Radě Evropy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

15:49 Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT a kandidátka Volného bloku Lubomíra Volného pro podzimní volb…