Blatný po jednání u prezidenta: Je třeba postupovat systémově a zodpovědně

28.11.2020 19:02

Prezident Zeman si na zámek do Lán sezval tým expertů ke koronavirové krizi. Shodli se na jedné zásadní věci z oblasti rozvolňování opatření.

Blatný po jednání u prezidenta: Je třeba postupovat systémově a zodpovědně
Foto: Hana Brožková
Popisek: Ministr zdravotnictví Jan Blatný
reklama

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný přivedl prezidentu Zemanovi na zámek do Lán tým expertů. O jednání informoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

„V Lánech jednal expertní tým prezidenta republiky Miloše Zemana za účasti ministra zdravotnictví Jana Blatného, epidemiologa prof. Romana Prymuly, a býv. hejtmana, lékaře Jiřího Běhounka. Expertní tým se zabýval situací ve zdravotnictví v souvislosti s pandemií koronaviru,“ napsal Ovčáček na Twitteru.

Jiří Ovčáček informuje

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Blatný po jednání pro Českou televizi zdůraznil, že vláda bude i nadále postupovat podle systému PES, který se momentálně nebude zásadně měnit.

Podle Romana Prymuly musí ministr postupovat uvážlivě, aby se jednou nešlapalo na plyn rozvolňování a poté na brzdu restrikcí.

Jinými slovy, Blatný, Prymula a Běhounek se shodli na tom, že vláda musí v prvé řadě postupovat zodpovědně.

„Shodli jsme se na tom, že je třeba postupovat systematicky a systémově. Že není správné provádět zásadní změny oproti strategii, kterou jsme si společně vytyčili a že chceme nadále postupovat tak, abychom mohli jít směrem k dalšímu rozvolňování v době, kdy to bude bezpečné,“ uvedl Blatný.

„Mělo by to být takové, aby nedocházelo k tomu, že budeme stoupat na brzdu a pak zase mačkat plyn. To znamená tolik, že ta opatření by měla být z nějakého udržitelného hlediska v podstatě dlouhodobějšího. Abychom neměnili to, co se stane během tří dnů tam a zpátky,“ dodal Prymula.

Blatný také odsoudil individuální snahy o otevření některých podniků. Narážel na nedávné otevření pražské restaurace Šeberák, kde zasahovala policie. „Není akceptovatelné, aby z toho vybočovala malá skupina lidí, kteří se budou chovat proti těmto principům,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …