Blažkův nominační projev: Malý stát neznamená, že ho necháme rozkrást

4.11.2012 3:30 odp.

Pavel Blažek během nominačního projevu kandidáta na řadového místopředsedu ODS delegátům kladl na vědomí, že ODS není ideologicky čitelná. Podle něj jsou hrozbou i média, mimo to v jeho řeči zazněl apel na to, aby strana začala dělat politiku, místo účetnictví a populismu.

Blažkův nominační projev: Malý stát neznamená, že ho necháme rozkrást
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kongres ODS v Brně

„Budeme muset regulovat kapitalismus,“ řekl delegátům na řečišti Blažek s tím, že je to jedním z problémů nynější demokracie. V první řadě totiž straně chybí pořádná autorita, bez níž se ODS jenom motá v kruhu. Lidé si pak myslí, že ve státě chaos a určité skupiny toho využívají. „Malý stát neznamená, že ho necháme rozkrást,“ pokračoval.

„Do funkcí veřejně placených musíme nominovat ty, kteří se mimo politiku uživí úplně stejně,“ dodal s tím, že jinak to k ničemu dobrému vést prostě nemůže.

Dalším mezi hlavní důvody patřící problém ODS je podle Blažka populismus. Demokracie totiž nesmí být podbízívá. Kandidát na místopředsedu připomněl, že největší úctu mají ty instituce, ve kterých se nevolí. Je to proto, že se nepodbízí a nepodlézají.

Kritická je podle ministra spravedlnosti i svoboda slova a ochrana osobnosti. „Kdo bude kandidovat, když kdokoliv se objeví, je pošpiněn za jeden den?“ ptal se Blažek s tím, že je velmi nutné, aby bylo právo na ochranu osobnosti. Zrychlené a zpeněžené.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venkov, přípravy na zimu: „Do města nemusím páchnout, ať se tam pak třeba pobijí.“ Natvrdo

7:30 Venkov, přípravy na zimu: „Do města nemusím páchnout, ať se tam pak třeba pobijí.“ Natvrdo

Ještě že jsou slevy! Nakupovat na českých vesnicích je v poslední době stále složitější. Tam, kde je…