Bohuslav Svoboda z ODS bude usilovat o post pražského primátora. Už nyní má přitom přes deset politických funkcí současně

08.06.2018 14:20

ODS v Praze povede do podzimních voleb bývalý primátor Bohuslav Svoboda. Na druhém místě kandidátky byla zvolena místopředsedkyně strany Alexandra Udženija. Na třetím místě bude za ODS kandidovat současný pražský předseda Tomáš Portlík. ParlamentníListy.cz měly možnost hovořit s několika členy občanských demokratů, kterým se návrat ke starým praktikám rozhodně nelíbí.

Bohuslav Svoboda z ODS bude usilovat o post pražského primátora. Už nyní má přitom přes deset politických funkcí současně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec ODS Bohuslav Svoboda

„Na Praze 4 to je exstarosta Horálek v podobě jeho ženy, na Praze 8 půjde za ODS Cibulka, jehož pověst je hrůzostrašná, na magistrát zasedne rodina kolem Udženije a v čele bude docent, který v pětasedmdesáti letech neví, kdy přestat." Takto ostře se vůči některým zástupcům ODS ohradil jejich kolega z Prahy. Jeho identitu jsme slíbili neuveřejnit.

ParlamentníListy.cz se po těchto slovech rozhodly prozkoumat, jak na tom čtyřiasedmdesátiletý Bohuslav Svoboda je. Součet jeho stávajících funkcí je totiž opravdu vysoký.

Člen ODS, předseda oblastního sdružení, člen regionální rady ODS Praha, poslanec, člen volebního výboru, místopředseda a ověřovatel Výboru pro zdravotnictví, člen Podvýboru pro ekonomiku ve zdravotnictví, zdravotní pojištění a přímo řízené organizace, místopředseda správní rady VZP, zastupitel na pražském magistrátu, zastupitel na Praze 2, člen Výboru pro bezpečnost ZHMP a konečně člen Komise Prahy pro udělování grantů Celoměstských programů podpory vzdělávání na území hl. m. Prahy. Krom toho má ještě lékařskou praxi.

Svoboda byl 20. primátor hlavního města Praha mezi lety 2010 a 2013. Jeho předchůdcem byl Pavel Bém, nástupcem Tomáš Hudeček.

Podle průzkumů, které na konci dubna uveřejnily stránky iDnes.cz a Blesk.cz a které vypracovala agentury Phoenix research, si ovšem Svoboda na post primátora může nechat zajít chuť. Volby v české metropoli by vyhrálo hnutí ANO (21,4 %), druzí by byli Piráti (17 %) a ODS až třetí (12,6 %) - těsně před TOP 09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chválil mě Halík, volal Hřebejk! Pavel Novotný a dohra mejdanu s Ferim a schůzky s Kalouskem. A nové info o pomníku vlasovcům

11:56 Chválil mě Halík, volal Hřebejk! Pavel Novotný a dohra mejdanu s Ferim a schůzky s Kalouskem. A nové info o pomníku vlasovcům

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) měl opět napilno a během 48 hodin svou návštěvou poctil hned…