Bohužel pouze mimo mikrofon jsem redaktorce řekla... Klára Samková odhalila, co se dělo v Českém rozhlasu

20.04.2019 8:55

Advokátka Klára Samková za Alternativu pro Česko kandiduje do Evropského parlamentu. Jako kandidátka dostala možnost natočit v Českém rozhlase volební vizitku. Velmi ji rozzlobilo, jak se k ní ve veřejnoprávním rozhlase zachovali a o svou verzi tohoto příběhu se podělila s občany. A pak se pořádně obula do Evropské unie. Posuďte sami...

Bohužel pouze mimo mikrofon jsem redaktorce řekla... Klára Samková odhalila, co se dělo v Českém rozhlasu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Samková

„Tak jsem včera natáčela ‚vizitku‘ v Českém rozhlasu, bohužel pouze mimo mikrofon jsem paní redaktorce řekla, co si o jejich zacházení myslím. Opět mi tvrdila, že bez poznámek a ‚z hlavy‘ mají kandidáti odpovídat proto, aby se jako vědělo, jestli vůbec jsou schopni říci souvislou větu. I zeptala jsem se jí (záludně), jestli od toho, zda někdo má/nemá rétorické schopnosti, odvozuje (a zda to odvozuje Český rozhlas, kterému je do toho úplně prd, protože to není paňučitelka, která by zkoušela) intelekt odpovídajícího. V podstatě mi dala za pravdu, že ano,“ napsala Samková hned na úvod svého rozhlasového příběhu na sociální síti Facebook.

Zavzpomínala přitom na filozofa, disidenta a politika Václava Bendu, otce dnešního poslaneckého matadora Marka Bendy. Václav Benda podle Samkové vyslovoval velké myšlenky, ale vždy chvíli trvalo, než je zformuloval. Jeho pověstné dlouhé pauzy prokládané nádechem a dlouhým „éééééééé“ na počátku 90. let 20. století zaujaly i tvůrce satirické České sody. Na tyto pauzy vzpomíná i Samková, která se s Bendou setkávala coby poslankyně československého Federálního shromáždění.

Anketa

Je dobře, že Jaromír Jágr jede se Zemanem do Číny?

hlasovalo: 8470 lidí
„Jeho názory a právní vývody byly absolutně brilantní, ale museli jste si na ně počkat. My mladší, abychom si trochu ukrátili dlouhou chvíli, než se do slova a do písmene vymáčkne, jsme provozovali ošklivou věc, totiž jeho pověstné ‚éééééééé‘ jsme stopovali. Nejdelší bylo na 28 vteřin. Bez nádechu. Jak to dokázal, by mne opravdu zajímalo, já už bych se dusila na podlaze. On ne. Poté, co 28vteřinové ‚ééééé‘ dokončil, vypadl z něj brilantní filozoficko-právní rozbor, který debatu obvykle ukončil, neb již nebylo o čem,“ vykreslila Samková Bendu.

Kdyby Český rozhlas uplatňoval na Bendu stejný metr jako na Samkovou, tento velký muž by pravděpodobně nestačil říct takřka nic a o jeho velikosti bychom nic nevěděli.

Advokátka se rozhodla zveřejnit své odpovědi i na facebooku, aby bylo jasné, co skutečně chtěla divákům sdělit, kdyby měla k ruce poznámky a dost času.

Alternativa pro Česko podle Samkové není ani levicová, ani pravicová. „Alternativa pro Českou republiku je protieurounijní, protiislámská, protimigrantská, protidotační. Je za svobodu osobní, svobodu slova v každodenním životě i na sociálních sítích a internetu obecně. Jsme za svobodu držet zbraně. Chceme zpět vrátit kompetence národním státům,“ zdůraznila. V prvé řadě hodlá prý bránit schválení jakéhokoli programu kvót na přerozdělování migrantů v EU.

Pokud se stane europoslankyní, je odhodlána brzdit příval evropských regulací. Samková je toho názoru, že by EU měla zajišťovat jen volný pohyb osob, zboží, služeb i kapitálu, ale nic víc. Každá další regulace je zbytečná.

Domluví se anglicky, německy a rusky, takže nemá pocit, že by v europarlamentu byla ztracená, byť vnímá jako svůj hendikep, že nemluví francouzsky,

Tvrdými slovy nešetřila, ani když došlo na rozpočet EU. „Celý rozpočet Evropské unie mi přijde naprosto schizofrenní, především výdaje na obludnou byrokracii. Představte si, že v Bruselu je dobře 4000 euroúředníků, kteří mají vyšší plat než Merkelová. Přitom všichni úředníci mají naprosto minimální daně – vlastně si udělali takový bruselokomunismus. Takže drastické ořezání výdajů na úřednický aparát, ukončení dotačních programů a naprosto zásadní posílení výdajů na obranu vnějších hranic zemí Evropské unie. Z přímé podpory pak jsem pro podporu rozvoje infrastruktury, zejména dálnic, železnic, vodovodních a kanalizačních přípojek a vodních čističek,“ uvedla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…